Пам’ятка водія,

який здійснює міжнародні автомобільні перевезення вантажів

З метою дотримання положень Конвенції МДП, 1975 року, та попередження порушень митних правил Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України нагадує, що:

  1. Перевізник несе відповідальність не тільки перед власником товару за повну або часткову його втрату, пошкодження в період часу між його отриманням та передачею, а також й перед митними органами за сплату митних зборів і платежів за товари, у разі їх недоставки до митниці призначення незалежно від причини такої недоставки.
  2. При прийнятті товару перевізник зобов’язаний перевірити точність записів, зроблених в накладній щодо кількості вантажних місць, а також їх розмітки і номерів, та перевірити зовнішній стан вантажу або упаковки. Якщо перевізник немає достатньої можливості перевірити точність цих записів, він має внести в гр. 18 CMR накладної свої зауваження та застереження. Обов’язково перевірити наявність в гр. 3 CMR накладної повної адреси місця розвантаження товару.
  3. Переконатись, що строк дії книжки МДП, зазначений в гр. 1 титульної сторінки книжки, не закінчився.
  4. Після оформлення товарно-транспортних документів митним органом відправлення, необхідно пересвідчитись у наявності таких записів на 1-му білому (невідривному) корінці книжки МДП:

·         гр. 1 – назва митниці, яка прийняла під контроль операцію МДП;

·         гр. 2 – вказується номер реєстрації перевезення (операції МДП);

·         гр. 3 – вказується номер пломби, накладеної на вантажне відділення;

·         гр. 4 – перекреслюється, якщо печатки та пломби визнано непорушними (заповнюється тільки в митницях транзиту);

·         гр. 5 – вказуються особливі примітки (встановлений маршрут, митниця, куди має бути доставлено вантаж);

·         гр. 6 – проставляється підпис, дата та особиста номерна печатка (ОНП) інспектора митниці, який здійснив оформлення.

  1. Митниця відправлення обов’язково встановлює місце доставки та строк доставки товарів у митницю призначення, за порушення якого накладається значний штраф та можлива конфіскація автомобіля з товаром.
  2. Коли вантаж не може прибути в митницю призначення в строк, встановлений митницею відправлення, внаслідок дії надзвичайних або невідворотних обставин чи подій, строк доставки може бути продовжено за умови письмового звернення перевізника (водія) до найближчого митного органу.
  3. У книжці МДП не повинно бути виправлень або підчищень (за винятком виправлення державного реєстраційного номера транспортного засобу при необхідності). Виправлення робляться шляхом закреслення помилково внесених даних та внесення правильних. Ці виправлення перевіряються, завіряються підписом та особистою номерною печаткою інспектора митниці.
  4. Під час перевезення водій зобов’язаний стежити за безпекою автопоїзду, вантажу, цілісністю митних пломб та товаросупровідних документів. Завантажений автопоїзд не повинен залишатись без нагляду. Транспортний засіб з товаром повинен розміщуватись на зберігання виключно на охоронюваних автостоянках.
  5. У випадку аварії чи пошкодження митного забезпечення або вантажного відсіку, водій зобов’язаний вжити всіх належних заходів для збереження товару та повідомити про подію найближчий митний орган. Необхідно обов’язково взяти документи, що підтверджують факт поломки, дорожньо-транспортної пригоди тощо, а також пересвідчитись у заповненні співробітниками митниці Протоколу книжки МДП.
  6. Перевізник повинен доставити товар та товаросупровідні документи виключно у місце, встановлене митним органом відправлення.
  7. Відразу після прибуття в митницю призначення в Україні, перевізник повинен передати черговому інспектору митниці за реєстром під розпис усі товаросупровідні документи. Реєстр прийнятих документів засвідчується підписом перевізника та інспектора митниці, та відтиском штампу “Під митним контролем”. Невідривний зелений корінець № 2 книжки МДП повинен оформлюватись митницею призначення наступним чином:

·   гр. 1 – назва митниці, в якій здійснюється митне оформлення;

·   гр. 2 – перекреслюється, якщо печатки та пломби визнано непорушними;

·   гр. 3 – кількість оформлених вантажних місць;

·   гр. 4 – вказуються ідентифікаційні номери нових пломб (заповнюється тільки в митницях транзиту);

·   гр. 5 – вказуються застереження (наприклад, пломби порушено, вказано невірну кількість вантажних місць тощо);

·   гр. 6 – проставляється підпис, дата та особиста номерна печатка інспектора митниці, який здійснив оформлення.

  1. Після доставки товару вантажоодержувачу, необхідно впевнитись, що одержувач є дійсно тією особою, якій адресовано вантаж, та отримати належні докази того, що товар було доставлено у встановлене місце (перш за все, поставлення підпису та штампу одержувача в гр. 24 накладної CMR).
  2. В разі виникнення додаткових запитань щодо митного законодавства іноземних країн, Ви можете отримати консультацію в Секретаріаті АсМАП України за тел. 201 – 54 – 01, 201 – 54 – 69, 201 – 54 – 71, 201 – 54 – 37.

АсМАП України бажає Вам щасливої дороги  при виконанні міжнародних автоперевезень!