Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Середа, 17 квітня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
12.04.2024 Україна та Чорногорія погодили «транспортний безвіз» для вантажних перевезень ....    
11.04.2024 24 перевізників відключено від Системи «ШЛЯХ» за системне порушення військовозобов’язаними пр...    
11.04.2024 Комітет з питань транспорту та інфоструктури Верховної Ради України рекомендував до другого...    
04.04.2024 Німеччина. Закриття автобану А7 (05.04-08.04.2024)...    
03.04.2024 ROADPOL. Перевірки автобусів та вантажівок. 13-19 травня....    
03.04.2024 Австрія. Прикордонний контроль....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Доповідь Голови Ради, президента АсМАП України до п. 2 порядку денногопозачергових Загальних зборів членів АсМАП України 30 травня 2003 року
 

Доповідь Голови Ради, президента АсМАП України до п. 1 порядку денного позачергових Загальних зборів членів АсМАП України

30 травня 2003 року

Шановні члени Асоціації, запрошені!

Дозвольте висловити Вам щиру вдячність за участь у позачергових Загальних зборах, що є найкращим свідченням Вашої небайдужості до наших спільних проблем.

Ситуація, яка склалася навколо колективного майна Асоціації є надзвичайною і, що головне, має резонанс на міжнародному рівні. Зволікання її вирішення веде до загрози виключення України з системи МДП, а це збитки держави і втрати бізнесу кожного члена Асоціації.

Перш за все хочу поінформувати наших шановних гостей і тих членів Асоціації, які недавно працюють в системі, про предмет судових спорів, що виникли навколо майна і установчих документів Асоціації. Для цього невеличка історична довідка.

Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України створена у 1991 році. Установчий договір про її заснування підписано 45 підприємствами – юридичними особами. Пунктом 3.3 цього договору визначено – цитую: “Ассоциация действует на основании Устава, в своей деятельности руководствуется действуюшим законодательством, другими нормативными актами…” Пунктом 5.4 Установчого договору встановлено, що “Компетенция органов управления определяется Уставом”.

Установчий договір підписано 12 листопада 1991 року і скріплено печаткою Міністерства транспорту УРСР. Цей договір в місцевих органах виконавчої влади не реєструвався.

В той же день разом з Установчим договором був затверджений Статут АсМАП України, який зареєстрований 20.01.92р. виконкомом Київської Ради народних депутатів за №010-345АС.

І Установчим договором, і Статутом встановлено, що вищим органом управління Асоціації є Загальні збори її членів, до компетенції яких відносяться усі рішення щодо членства, розпорядження майном, припинення діяльності Асоціації.

З 1992 року АсМАП України є дійсним членом Міжнародного Союзу автомобільного транспорту і визнана 69 об’єднаннями міжнародних автоперевізників держав - членів МСАТ.

Митна конвенція про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенція МДП 1975 року), до якої приєдналася Україна у 1994 році, передбачає наявність у країні Гарантійного об’єднання. Рішенням Уряду у 1993 році АсМАП України надані повноваження гаранта перед Міжнародним Союзом автомобільного транспорту щодо відповідальності українських та іноземних перевізників у зв’язку з застосуванням ними на території України книжок МДП. Відповідно до Конвенції АсМАП України забезпечує видачу українським перевізникам книжок МДП, контролює стан їх використання та повернення, зберігання та облік. Однією з головних функцій Асоціації є гарантування сплати державі митних зборів та платежів у разі недоставлення товарів у митницю призначення. Усі ці функції забезпечуються у повному обсязі.

Для роботи Секретаріату Асоціація орендувала приміщення по вул. Шота Руставелі у м.Києві. З розвитком Асоціації, значним збільшенням кількості її членів ця будівля перестала відповідати потребам і на Загальних зборах членів Асоціації було прийнято рішення про будівництво нового приміщення за рахунок збільшення сплати членських внесків та вартості книжок МДП, а також добровільних внесків перевізників. Нова будівля АсМАП здана в експлуатацію напередодні 2000 року. Ця будівля має статус колективної власності членів Асоціації.

На початку 2000 року в Асоціації розпочалися протиріччя між її тодішним керівництвом і ініціативною Робочою групою з числа членів Асоціації, які були незадоволені роботою керівництва. Така ситуація продовжувалася до травня 2001 року, коли на Загальних Зборах керівництво, Рада та Ревізійна комісія подали у відставку. На цих же Загальних Зборах призначено дату проведення дострокових виборів Президента.

Присутні тут пам’ятають, що 7 вересня 2001 року відповідно до Статуту шляхом таємного голосування з 8 кандидатів, висунутих Регіональними зборами, більшістю голосів (497 з 910) мене було обрано Президентом Асоціації.

Поряд з цим у жовтні 2001 року 21 підприємство, з яких тільки 8 є членами АсМАП, провели свої “збори засновників“, на яких обрали “спостережну раду” на чолі з Ярошенком П.О. та підписали нову редакцію установчого договору про продовження діяльності АсМАП, хоча свою діяльність вона не припиняла. Спостережна рада, до речі, не передбачена Статутом АсМАП, як і збори засновників. І, головне, ця група осіб оголосила себе єдиними законними власниками майна АсМАП, яке є надбанням понад 2 тисяч її членів.

Скориставшись нагодою об’єднання Старокиївського та Печерського районів міста Києва, самопроголошені “засновники”, 29 жовтня 2001 року за № 29721 зареєстрували нову редакцію установчого договору у Печерській районній державній адміністрації м. Києва.

Хочу наголосити, що усі дії щодо проведення зборів засновників, обрання спостережної ради, прийняття та реєстрації нового установчого договору виконані з порушенням діючого Статуту та норм чинного законодавства, про що є висновки відповідних органів, на чому я зупинюсь пізніше.

Саме нова редакція установчого договору стала предметом судових розглядів протягом майже двох років. Суди різних рівнів по одному і тому ж предмету спору приймали полярні рішення. Про упередженість рішень свідчить хоча б той факт, коли колишній Голова Верховного Суду Бойко В.Ф у червні 2002 року відкликав себе з відпустки з метою особистого розгляду цієї справи, не дивлячись на те, що 14 березня 2002 року Колегія суддів Верховного Суду України розглянула справу і відмовила у порушенні провадження перегляду в касаційному порядку постанови Вищого Господарського Суду України від 30 січня 2002 року.

За цей час прийнято понад 20 постанов, рішень та ухвал судів різних рівнів, як на користь АсМАП України, так і на користь її опонентів, що красномовно свідчить про зацікавленість судів вести цю справу як можна довше.

Як приклад непослідовності судових рішень: 23 квітня поточного року Вищим Господарським Судом України касаційна скарга АсМАП залишена без задоволення, хоча 30.01. 2002 року цим же судом було винесено рішення на користь АсМАП і протокол зборів засновників від 25.10.2001 року був визнаний недійсним.

Протягом майже двох років керівництво, Рада та фахівці Секретаріату Асоціації змушені працювати і вирішувати нагальні проблеми перевізників ось у таких складних умовах, а всі ж ми живі люди! Хоча ці шахраї і сподіваються на те, що у Костюченка і його команди колись здадуть нерви. Марна надія, ми триматимемось до кінця і віримо у справедливе заверншення цієї справи ! Хочу наголосити на тому, що Костюченко бореться не за посаду і крісло в офісі. Обравши мене президентом, Ви довірили мені долю Асоціації і я несу за це відповідальність .

Тепер про події останнього часу в хронологічній послідовності. 22 квітня поточного року керівництво Асоціації відбуло до .Брюселя для участі у Генеральній Асамблеї МСАТ, де розглядалися важливі питання адаптації України до європейської системи міжнародних автомобільних перевезень.

23 квітня, як я вже говорив, Вищий Господарський Суд України виніс рішення не на нашу користь.

25 квітня 2003 року прихильники вже не Ярошенка, бо раніше він організовував захоплення, а на цей раз самопроголошеного “президента” Давиденка, скориставшись нашою відсутністю, за допомогою “троянського коня” в особі бувшого віце-президента Іванова самочинно захопили приміщення Асоціації. Вони відсторонили службовий персонал від виконання обов’язків, шляхом залякування співробітниці, яка не мала відповідних повноважень, бо головний бухгалтер знаходилась у відрядженні, заволоділи печаткою. Як бачите, в рядах наших опонентів відбулися суттєві перегрупування сил і на арені виник пан Давиденко, який збирається мене порізати на куски, щоб поласував його пес!

За фактом незаконного заволодіння печаткою нами подано заяву до прокуратури Печерського району м. Києва про порушення кримінальної справи.

А далі все, як у поганому детективі. Ні 26, ні 28 квітня керівництво та відповідальні працівники Секретаріату до приміщення не були допущені. 29 квітня на спробу членів Асоціації та працівників Секретаріату пройти у власне приміщення з вхідних заблокованих дверей до них застосовано газ “Кобра-1” та воду з пожежного брандспойту. Обурені такими діями, перевізники - дійсні власники приміщення вимушені були увійти до офісу через вікно. І якщо у засобах масової інформації Давиденко заявляє про “бритоголових хлопців”, то це не зарактерна зачіска для членів АсМАП.

Сотні перевізників, стурбовані ситуацією навколо Асоціації, щоденно приїздять до Києва для охорони приміщення та свого майна. І це теж правда, ви знаєте.

Про реакцію МСАТ на події навколо АсМАП України. Стурбований ситуацією, Генеральний секретар МСАТ пан Мартін Мармі, тричі звертався до Уряду, МВС, Генеральної прокуратури, Міністерства транспорту і Держмитслужби з підтримкою АсМАП України. Цитую: ”Я також підтверджую, що МСАТ і всі його члени в 60 країнах - учасницях Конвенції повністю задоволені роботою, що виконується АсМАП України в системі МДП під керівництвом президента Костюченка Л.М.” та попередив – знову цитую: “ .. що у випадку, якщо не будуть забезпечені безпечні умови працівникам та керівництву АсМАП України, негайним наслідком цього буде те, що рух тисяч українських вантажівок буде зупинено на кордонах 60 країн- учасниць Конвенції МДП”.

Свою підтримку законної АсМАП України на адресу МСАТ висловив міністр транспорту Кірпа Георгій Миколайович листом від 29 квітня поточного року, де підтвердив демократичність і законність мого обрання та повноважень.

Верховний Суд України виніс Ухвалу про призупинення виконання попередніх судових рішень, призначивши розгляд справи на 3 червня поточного року. Не дивлячись на це, за ініціативою Давиденка продовжується “калейдоскоп” судів районних масштабів, бо дуже хочеться нарешті добратися до майна і коштів! З 6 по 27 травня 2003 року миттєво вудбулися розгляди у Києво-Святошинському, Печерському та Подільському судах, якими зроблені спроби заборонити керівництву Асоціації виконувати свої функціональні обов”язки. Дійшло вже навіть до того, що районним судом виноситься рішення про заборону проведення Загальних зборів засновників. Хлопці вже хоча б у гарячці подумали, що забороняють таке проведення самим собі, бо ми відповідно до Статуту проводимо Загальні збори членів АсМАП!!!

На цей час Печерським РУ ГУ МВС України у м. Києві розслідується кримінальна справа за фактом підробки протоколів зборів засновників, які дали змогу зареєструвати у Печерській райдержадміністрації нову редакцію установчого договору. У ході розслідування цієї справи достовірно встановлено факт підробки документів. Висновки МВС з цього питання направив на ім”я Генерального прокурора України Державний секретар МВС пан Гапон, де зазначається, що за свідченням керівників ряду підприємств, вони не брали участі у так званих “зборах засновників”, а лише передали свої права, як члени АсМАП, хоча це не передбачено ніякими установчими документами. За поясненням колишнього президента Маліновського він на зборах теж присутнім не був, разом з тим у протоколі №1 зазначено, що він виступав з питання про необхідність приведення установчих документів Асоціації у відповідність до вимог чинного законодавства.

Однак господарськими судами усіх інстанцій всупереч вимогам Цивільного процесуального Кодексу не бралась до уваги наяність у провадженні Печерського РУ ГУ МВС України у м. Києві вищезгаданої кримінальної справи, досудове слідство у якій не закінчено і остаточне процесуальне рішення не прийнято. Виникає риторичне запитання: цього просто не хочуть знати у судах? А як пояснити собі і людям, що десяток осіб, які проголосили себе власниками, хочуть вирішувати долю десятків тисяч трудівників, які є законними власниками? Треба просто перестати вірити у справедливість і законність!

Я розумію, що всі Ви втомилися від такої невизначеності і нестабільності.

Тому, користуючись нагодою присутності на зборах наших поважних гостей, прошу їх від Вашого імені довести до посадових осіб державних органів та громадськості суть нашої проблеми та стати на захист законних інтересів членів Асоціації.

Шановні учасники зборів, присутні!

Як я вже зазначав, 3 червня має відбутися засідання Верховного Суду з розгляду нашої справи. Я пропоную підтримати Раду Асоціації, яка схвалила рішення про направлення звернень учасників позачергових Загальних зборів до Голови Верховної Ради, прем”єр-міністра, Генерального прокурора та Голови Верховного Суду України з проханням об”єктивного розгляду справи, прийняття виваженого, справедливого та законного рішення. Нехай на нашому прикладі буде покладено край правовому нігілізму, судовому свавіллю та корупції!!!

Закликаю Вас підтримати ці звернення!

Дякую за увагу!

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis