Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 15 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
04.07.2024 Україна та Норвегія погодили можливість продовження перевезень без дозволів....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
SAFE-TIR тепер і в Україні – результат співпраці АсМАП та Держмитслужби.
 SAFE-TIR тепер і в Україні – результат співпраці АсМАП та Держмитслужби.

20 квітня 2006 року в Держмитслужбі України в рамках підписаної раніше угоди відбулася урочиста передача 73 одиниць комп'ютерної техніки Асоціацією міжнародних автоперевізників України (АсМАП) митним органам. Передана комп’ютерна техніка дозволить забезпечити подальше вдосконалення функціонування системи SAFE-TIR на митній території України.

Вже майже 15 років Державна митна служба та Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України ефективно виконують взяті на себе зобов’язання по забезпеченню безперебійної та якісної роботи системи МДП на митній території нашої держави.

Як відомо, Конвенція МДП передбачає механізм спрощеної доставки товарів під митними печатками і пломбами, як правило без митних доглядів на проміжних кордонах та є гарантією сплати митних зборів. Гарантійною національною асоціацією Конвенції в нашій країні є Асоціація міжнародних автоперевізників України, яка забезпечує, разом з митними органами повноцінне функціонування системи МДП (TIR).

Важливим результатом співпраці Держмитслужби, Асоціації та МСАТ (IRU) стало підписання в 2004 році трьохсторонньої Угоди , яка розширила співробітництво в питаннях міжнародних автомобільних перевезень та окреслила перспективи подальшої роботи по реалізації положень Конвенції МДП.

Однією з головних умов цього документу є покращення функціонування в Україні системи Safe-TIR, що є дієвим заходом контролю за доставкою товарів до митниць призначення з боку митних органів, національних Асоціацій.

Як відомо, 20 жовтня 1995 р. Адміністративним комітетом Конвенції МДП прийнято Рекомендацію по впровадженню системи контролю за книжками МДП (Safe-TIR) та обміну інформацією між митними органами, МСАТ та Гарантійними об’єднаннями, необхідної для належного функціонування системи МДП в усіх країнах та боротьби з ухиленням від сплати митних платежів.

В лютому місяці минулого року в Женеві на сесії Адміністративного Комітету МДП одноголосно була прийнята поправка до Конвенції МДП, яка передбачає обов’язкове використання системи Safe-TIR, що буде зафіксовано в Додатку №10 до Конвенції.

Отже, на сьогоднішній день, чітка робота системи Safe-TIR є запобіжним заходом проти діяльності організованої злочинності і порушення митних правил усіма суб’єктами системи МДП на міжнаціональному рівні, засобом аналізу ризиків.

Згідно досягнутих домовленостей, для подальшого вдосконалення системи Safe-TIR в митних органах України Держмитслужба, МСАТ та АсМАП України на початку квітня цього року підписали документ, яким погоджено надання конкретної технічної допомоги для покращення існуючих інформаційних технологій.

Як відзначив при передачі оргтехніки президент АсМАП Леонід Костюченко, «це визначна подія, коли громадська організація допомагає державним контролюючим органам в підвищенні ефективності роботи, але іншим, не менш важливим фактором, є те, що після введення в дію цієї техніки з’явиться реальна можливість Асоціації поставити вимоги до МСАТ про виключення України з переліку країн які визнані мішенню для організованої злочинності».

Співпраця митних органів і АсМАП вже принесла свої відчутні плоди. Як сказав голова ДМСУ Олександр Єгоров, «в 2004 році у нас було багато претензій до міжнародних автоперевізників, але вже в 2005 році їх було всього три за весь рік». За даними, наданими АсМАП України, в період з 1997 року по 2001-й митними органами було пред'явлено більше 600 претензій, сьогодні на розгляді їх залишається всього 8.

Про важливість співпраці між АсМАП і ДМСУ розповів перший заступник голови ДМСУ Олександр Федоров: «До України раніше були перераховані $ 2 млн. до бюджету. Це були гроші, перераховані МСАТ (IRU) як компенсація несплати митних зборів та податків за недоставлені в митницю призначення товари». Тим самим була підтверджена важливість і корисність процедури МДП для українських міжнародних автоперевізників і держави Україна в цілому. Передана техніка – а це, як сказав начальник управління контролю за переміщенням вантажів Валерій Луговець, «73 персональних комп'ютери, оснащених усім необхідним, включаючи принтери, працюватимуть виключно для забезпечення функціонування системи SAFE-TIR». Нова техніка надасть можливість передавати інформацію про митне оформлення вантажів в режимі реального часу. Вже сьогодні чітко працююча система SAFE-TIR є важливою підмогою в боротьбі з організованою злочинністю і порушеннями митних правил.

Департамент юридичного супроводження Конвенції МДП

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis