Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 16 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Методичні рекомендації для учасників Асоціації по використанню можливостей третейського суду при АсМАП України
 

У 2004 р. прийнято Закон України „Про третейські суди", завданням третейського суду є захист майнових і немайнових прав та охоронюваних законом інтересів сторін третейського розгляду.

До Асоціації постійно звертаються перевізники з проханням допомогти вирішити спори, пов'язані з їх господарською діяльністю (визнання права власності, стягнення заборгованості, відшкодування збитків, розірвання договору і т.д.). Спори виникають і у Асоціації, ТОВ „АсМАП-Сервіс" тощо. Вирішення цих спорів в порядку господарського або цивільного судочинства затягується на роки у зв'язку з недосконалістю судової системи. Відтак, з метою ефективного та вчасного захисту порушених прав перевізників та Асоціації, об'єктивного та всебічного розгляду справ у суді доцільно створити постійно діючий третейський суд при АсМАП України.

Оскільки послуги третейського суду платні, залучення у майбутньому всіх бажаючих фізичних та юридичних осіб до можливості вирішення своїх спорів у третейському суді при АсМАП України може принести прибуток Асоціації.

ПЕРЕВАГИ ТРЕТЕЙСЬКОГО СУДУ:

1. Вирішення справи в одному суді та в стислий строк.

2. Рішення третейського суду є остаточним і оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених цим Законом (справа не підвідомча третейському суду, третейську угоду визнано недійсною компетентним судом, склад третейського суду не відповідав вимогам Закону, рішення третейського суду прийнято у спорі, не передбаченому третейською угодою).

3. Рішення третейського суду, яке не виконано добровільно, підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

4. Можливість створення представництва третейського суду у регіонах України.

5. Самооплатність суду у зв'язку з розглядом справ на платній основі, згідно тарифів розроблених у регламенті.

ЯКІ СПРАВИ МОЖЕ ВИРІШУВАТИ ТРЕТЕЙСЬКИЙ СУД?

Згідно ст. 5 Закону України „Про третейські суди", будь-які юридичні та/або фізичні особи мають право передати на розгляд третейського суду будь-який спір, який виникає з цивільних чи господарських правовідносин, крім випадків, передбачених законом. Спір може бути переданий на розгляд третейського суду за наявності між сторонами третейської угоди. Для вирішення справи у третейському суді необхідно укласти третейську угоду між сторонами спору або заздалегідь передбачити у всіх господарських договорах, що спори між контрагентами вирішуватимуться виключно третейським судом при АсМАП України.

Ст. 6 Закону України „Про третейські суди" передбачає, що третейські суди в порядку, передбаченому цим Законом, можуть розглядати будь-які справи, що виникають із цивільних та господарських правовідносин, за винятком: 1) справ у спорах про визнання недійсними нормативно-правових актів; 2) справ у спорах пов'язаних із договорами для державних потреб; 3) справ, пов'язаних з державною таємницею; 4) справ у спорах, що виникають із сімейних правовідносин; 5) справ про банкрутство; 6) справ, однією із сторін в яких є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, державна установа чи організація, казенне підприємство; 7) інших справ, які відповідно до закону підлягають вирішенню виключно судами загальної юрисдикції або Конституційним Судом України; 8) справ, коли хоча б одна із сторін спору є нерезидентом України.

ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ ТРЕТЕЙСЬКОГО СУДУ

Третейський суд можна створити при Асоціації, керуючись ст. 8 Закону України „Про третейські суди". Утворення постійно діючого третейського суду Радою Асоціації вимагає:

1) прийняття рішення про утворення постійно діючого третейського суду;

2) затвердження Положення про постійно діючий третейський суд;

3) затвердження регламенту третейського суду;

4) затвердження списку третейських суддів.

Місцезнаходженням постійно діючого третейського суду є місцезнаходження його засновника, що не обмежує засновника третейського суду в праві визначати розташування третейських суддів за адміністративно-територіальним принципом.

В разі прийняття рішення про створення третейського суду при Асоціації, його державну реєстрацію проводить Київське міське управління юстиції на підставі заяви, положення та регламенту про третейський суд.

Третейським суддею може бути призначена чи обрана особа, яка прямо чи опосередковано не заінтересована в результаті вирішення спору, а також має визнані сторонами знання, досвід, ділові та моральні якості, необхідні для вирішення спору та має вищу юридичну освіту.

Юридичний відділ
АсМАП України
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis