Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Четвер, 28 березня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
27.03.2024 Укртрансбезпека запрошує міжнародних пасажирських перевізників взяти участь у тестуванні онла...    
26.03.2024 Угорщина: з 1 квітня 2024 року зміниться плата за дороги для автобусів...    
22.03.2024 Щодо відключення перевізників від Системи Шлях....    
19.03.2024 Загальний страйк фермерів у Польщі з 20 березня 2024 року...    
18.03.2024 Термін перебування водіїв в країнах ЄС та Шенгенської зони...    
15.03.2024 22.03.2024 ФОРУМ МІЖНАРОДНИХ АВТОБУСНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ «З’ЄДНУЄМО ЛЮДЕЙ ТА МІСТА»...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПЕРЕВІЗНИКАМ ПРИ УКЛАДЕННІ ДОГОВОРІВ
та зразки договорів перевезення
 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПЕРЕВІЗНИКАМ ПРИ УКЛАДЕННІ ДОГОВОРІВ
та зразки договорів перевезення

Одним з проблемних питань українських перевізників є заборгованість експедиторів та замовників за виконані перевезення. З метою захисту перевізників-Учасників Асоціації від недобросовісних замовників та експедиторів юридичним відділом розроблено низку рекомендацій, які варто врахувати при укладанні договорів перевезення та примірні зразки договорів на міжнародні перевезення.

Зокрема:

1. Укладайте договори перевезення в оригіналі (з підписами та печатками обох сторін). Серед перевізників поширена практика приймати до виконання договори (заявки), надіслані засобами факсимільного зв’язку, за відсутності оригіналів. На жаль, досить часто це призводить до такого негативного наслідку, як відмова експедитора чи замовника розрахуватись за виконані перевезення. Суд при цьому не розглядає заявку (договір), отриману факсимільним зв’язком як належний доказ наявності договірних відносин і зобов’язання замовника розрахуватись за цією заявкою (навіть в разі наявності довідки з ВАТ «Укртелеком» про факт надіслання факсу). Відтак, суди відмовляють у більшості таких позовних заяв перевізників про стягнення заборгованості за виконані перевезення.

2. Передбачайте в договорі обов’язок замовника (експедитора) подавати попереднє повідомлення (ПП) або попередню декларацію (ПД) до митного органу при в’їзді на Україну не пізніше ніж за 2 години до в’їзду на митну територію України.

Невчасне подання замовником ПП або ПД призводить до заборони в’їзду перевізника та завдає йому збитків.

3. Регламентуйте в договорі повну відповідальність замовника (експедитора) за всі витрати перевізника, завдані його затримкою або відмовою митного органу у пропуску товарів чи транспортного засобу, що сталась внаслідок відсутності документів або неналежним оформленням документів на вантаж.

4. Передбачайте в договорі право перевізника без згоди власника (замовника, вантажоотримувача) вивантажити товар на склад, якщо протягом 15 календарних днів не буде здійснено його митне оформлення, а замовник (вантажоотримувач) письмово не повідомить про причини затримки митного оформлення.

Поширеними стали випадки, коли після прибуття перевізника із вантажем на митницю призначення, замовник (вантажоотримувач) вже не зацікавлений в отриманні цього вантажу та відмовляється від митного оформлення товару. При цьому на письмові звернення замовник або вантажоотримувач не відповідають, а транспортний засіб перевізника перетворюється на склад, оскільки без згоди власника вантажу, митниця не може надати дозвіл на його вивантаження.

5. На заявці повинна вказуватись дата, номер та договір, на підставі якого вона подається.

Ризиковано приймати до виконання факсові заявки при відсутності оригіналу. Експрес-пошта з будь-якого міста України доставить оригінал заявки за 1-2 доби, тому отримавши копію заявки, зверніться з проханням до експедитора (замовника) одночасно направити на Вашу адресу оригінал цієї заявки, який обов’язково необхідно отримати до моменту завантаження автомобіля.

6. Перевіряйте у заявці наявність конкретної адреси доставки.

Заявки із місцем доставки: «Київ, Ужгород, Москва тощо», тобто в яких зазначається лише населений пункт доставки без точної адреси, можуть залишись без оплати, оскільки в суді перевізнику буде важко довести, що він доставив вантаж за адресою, замоленою експедитором.

7. При виконанні перевезення суворо дотримуйтесь вимог заявки.

Виконання усних вказівок експедитора (замовника), які суперечать відомостям заявки, може призвести в майбутньому до спірних ситуацій. Перевізник не зможе довести в суді, що він виконав вимоги заявки, оскільки слідував усним вказівкам експедитора (замовника). Недобросовісний замовник, користуючись цим, може не розрахуватись за перевезення, мотивуючи, що перевізник порушив умови заявки.

5. Приймати до виконання тільки ті заявки, в яких вказано оплату в національній валюті.

При цьому, дозволяється зазначити суму в іноземній валюті поруч у дужках. Зазначення виключно іноземної валюти як валюти розрахунку суперечить вимогам Постанови Правління Національного банку України від 30 травня 2007 року N 200, якою регламентовано використання іноземної валюти як засобу платежу. Це може стати черговою підставою недобросовісному експедитору (замовнику) не оплатити виконану заявку.

6. Вимагайте в експедитора (замовника) копію свідоцтва про державну реєстрацію та довідку платника податку на прибуток або платника податку ПДВ.

За відсутності достовірної інформації про замовника (експедитора), перевізник може в майбутньому позбавити себе можливості звернутись до суду за захистом своїх порушених прав, у зв’язку з відсутністю його реквізитів, необхідних при зверненні до суду.

Зразок договору на міжнародне перевезення з експедитором на 2 арк.

Зразок договору на міжнародне перевезення з замовником на 2 арк.

З метою уникнення проблем в діяльності Ваших підприємств, просимо уважно ознайомитися з зазначеними вище положеннями.

Юридичний відділ
АсМАП України
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis