Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 15 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо застосування книжок (карнетів) А.Т.А.!
 Шановні учасники Асоціації!

У зв’язку із численними зверненнями перевізників щодо надання інформації про порядок використання карнетів А.Т.А. надаємо узагальнену інформацію із зазначеного питання.

Процедуру митного оформлення товарів, які переміщуються через митний кордон з використанням книжок А.Т.А. розпочато в Україні з 1 березня 2008р.. Основним міжнародним документом, який регламентує порядок тимчасового ввезення товарів в тому числі із використанням книжок А.Т.А є Стамбульська конвенція від 26.06.1990р..

В Україні «Порядок митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон з використанням книжок карнетів А.Т.А.» затверджений Наказом ДМСУ від 17.12.07 № 1058.

Книжка А.Т.А. - уніфікований міжнародний митний документ, який використовується як митна декларація для митного оформлення товарів, що переміщуються в митних режимах транзиту, тимчасового вивезення (ввезення) на митній території держави-учасниці Стамбульської конвенції за спрощеною митною процедурою, що передбачає:

 • звільнення від сплати мита і податків при тимчасовому ввезенні товарів на визначений митним органом термін (до одного року) на території країн-учасниць міжнародної системи А.Т.А. (далі країни-учасниці);
 • прийняття її митними органами країнами-учасницями замість своїх національних митних органів;
 • міжнародну гарантію сплати країні-учасниці ввізного мита і податків згідно з її національним законодавством у разі порушення режиму тимчасового ввезення та транзиту.

Книжка (карнет) А.Т.А має формат А4 та складається з: обкладинки, додаткових аркушів до загального списку (не обов’язково); комплекту відривних документів; комплекту невідривних корінців документів.

Перелік товарів, що можуть переміщуватися через митний кордон України з використанням книжки А.Т.А., наведено в додатках В.1-В.9 і D до Стамбульської конвенції.

 • Додаток А щодо документів на тимчасове ввезення;
 • Додаток В.1 щодо товарів, призначених для показу або використання на виставках, ярмарках, зустрічах і подібних заходах;
 • Додаток В.2 щодо професійного устаткування;
 • Додаток В.3 щодо контейнерів, піддонів, упаковки, зразків та інших товарів, які ввозяться в рамках торгової операції;
 • Додаток В.4 щодо товарів, які ввозяться в рамках виробничої операції;
 • Додаток В.5 щодо товарів, які ввозяться з учбовою, науковою або культурною метою;
 • Додатково В.6 щодо особистих речей осіб, які подорожують, і товарів, які ввозяться для спортивних цілей;
 • Додаток В.7 щодо матеріалів для пропаганди туризму;
 • Додаток В.8 щодо товарів, які ввозяться в рамках прикордонного обігу;
 • Додаток В.9 щодо товарів, які ввозяться з гуманітарною метою;
 • Додаток D стосовно тварин.

За книжками (карнетами) А.Т.А. не можуть бути ввезені витратні предмети або предмети, що призначені для переробки, обробки чи ремонту, тобто застосувати карнет А.Т.А. можна тільки для таких товарів, які повертаються до країни вивезення у незмінному стані

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.12.2004р. № 988 організацією, якій надано повноваження видавати в Україні книжки (карнети) ATA та виступати у зв’язку із цим гарантом перед митними органами є, Торгово-промислова палата України. ТПП України може делегувати повноваження щодо видачі книжок (карнетів) ATA регіональним торгово-промисловим палатам, залишаючись при цьому єдиною гарантуючою організацією в Україні.

Книжки (карнети) А.Т.А. видаються власникам товару, які здійснюють перевезення товару в режимі тимчасового ввезення (вивезення).

Адреса Торгово-промислової палати: 01601 м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33, для довідок України тел. 044 279 23 43 (44).

Додаток: Наказ Держмитслужби України від 17.12.07 № 1058 «Про затвердження Порядку митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон з використанням книжок А.Т.А»

Департаменту юридичного
супроводження Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis