Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 16 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Необхідність доказування в суді факту несплати за виконане перевезення вантажу у міжнародному сполученні
 

До Асоціації надходять звернення перевізників щодо надання правової допомоги у питаннях, пов’язаних із стягненням заборгованості за виконані перевізниками міжнародні перевезення вантажів.

Правовим способом стягнення заборгованості за надані послуги є звернення до господарського суду з позовною заявою.

Базовою, основоположною нормою міжнародного автотранспортного права є Конвенція про договір міжнародного дорожнього перевезення вантажів (КДПВ).

Сферою застосування КДПВ є міжнародні автомобільні перевезення у випадках, коли договірні відносини по перевезенню вантажів передбачають, що вантаж повинен залишити територію однієї країни і бути перевезеним на територію іншої країни.

Разом з тим, відповідно з коментарем до статті 1 КДПВ, остання не визначає форму винагороди за послуги надані перевізником по договору перевезення вантажу та порядок розрахунків між сторонами договору перевезення. Оплату послуг перевізника, як одну із істотних умов договору перевезення повинно бути декларовано в самому договорі перевезення і в накладній та здійснено у відповідності з процедурами, в терміни, з якими погодились сторони договору.

Отже, для прийняття судом позитивного рішення, необхідно документально довести суду факт наявності договірних відносин між перевізником та замовником перевезень, а також факт здійснення перевезення перевізником без порушення умов договору.

Документами, які доводять зазначені обставини є:

1. Договір на перевезення вантажу укладений відповідно до ст.909 ЦК України в якому обов’язково зазначається замовник та виконавець перевезення, перевізна плата, умови перевезення вантажу, сума компенсації за простій транспортного засобу, вид забезпечення виконання зобов’язання та інші умови перевезення вантажу.

2. СМR – міжнародна товаротранспортна накладна, в якій зазначається відправник та перевізник, товароодержувач, місце та дата прийняття вантажу до перевезення, місце призначення, кількість вантажних місць, вага вантажу, витрати пов’язані з перевезенням, всі необхідні інструкції для здійснення перевезення та інше.

3. Акт виконаних робіт, в якому зазначається чи виконанні послуги, чи мають сторони претензії по перевезенню.

Також при вирішенні справ в судовому порядку необхідно додавати будь які інші документи по кожному здійсненому перевезенню, які наявні у перевізника та підтверджують суму позову та обставини справи.

Відповідно до статті 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Вказані документи дадуть можливість суду встановити наявність обставин, на яких ґрунтуються вимоги перевізника, а також ті, що мають значення для правильного вирішення спору, і навпаки їх відсутність може бути підставою для відмови у позові.

Юридичний відділ
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis