Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 15 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
04.07.2024 Україна та Норвегія погодили можливість продовження перевезень без дозволів....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо переліку обов’язкових видів контролю, що здійснюються в російських пунктах пропуску україно-російського кордону, та розміри платежів, що належать до сплати при проходженні контролю.
 Шановні учасники Асоціації!

До Секретаріату продовжують надходити звернення учасників Асоціації щодо невизначеності в розмірах митних зборів та платежів, які вимагаються до сплати при проходженні обов’язкових видів контролю в пунктах пропуску Російської Федерації.

В зв’язку з цим ми звернулись до АСМАП РФ з проханням підтвердити точний перелік обов'язкових платежів і зборів, що підлягають сплаті, а також видів контролю, які здійснюються на сьогодні у пунктах пропуску україно-російського кордону.

У відповіді АСМАП РФ (лист № 6/0-9-2458 від 09.06.2010 р.) зокрема зазначається:

Згідно з типовою схемою організації пропуску через державний кордон Російської Федерації осіб, транспортних засобів, вантажів та тварин в автомобільних пунктах пропусках, затвердженою Наказом Міністерства транспорту Росії від 09.10.2009 № 177, в автомобільних пунктах пропуску здійснюються наступні основні види контролю:

  • прикордонний;
  • санітарно-карантинний;
  • транспортний;
  • карантинний фітосанітарній;
  • ветеринарний;
  • митний, включаючи в тому числі митний контроль переміщуваних радіоактивних матеріалів, а також товарів та транспортних засобів з підвищеним відносно природного радіаційного фону рівнем іонізуючого випромінювання.

Положеннями законодавства Російської Федерації не передбачено стягнення зборів і платежів при проведенні контролю в автомобільних пунктах пропуску, в тому числі відносно перевізників України збору за використання автомобільних доріг РФ, за винятком наступних видів митних зборів, встановлених статтею 351.1 Митного кодексу РФ:

1) митні збори за митне оформлення (випуск товарів відповідно до заявленого митного режиму, в тому числі за оформлення міжнародного митного транзиту відповідно до національної процедури, за винятком оформлення транзиту по процедурі МДП);

2) митні збори за митне супроводження (конвоювання товарів і транспортних засобів);

3) митні збори за зберігання (на складах, що належать митним органам).

Відповідно до статті 357.10 Митного кодексу Російської Федерації встановлено:

1. Ставки митних зборів за митне оформлення встановлено постановою уряду Російської Федерації від 28.12.2004 № 863 "Про ставки митних зборів за митне оформлення".

2. Митні збори за митне супроводження сплачуються в наступних розмірах:
за здійснення митного супроводження кожного автотранспортного засобу на відстань:
до 50 км – 2000 рублів;
від 51 до 100 км – 3000 рублів;
від 101 до 200 км – 4000 рублів;
понад 200 км 1000 рублів за кожні 100 кілометрів шляху, але не менш 6000 рублів.

3. Митні збори за зберігання на складі митного органу (СТЗ або митний склад) сплачуються в розмірі 1 рубля з кожних 100 кілограмів ваги товарів в день, а в спеціально пристосованих (облаштованих та обладнаних) для зберігання окремих видів товарів приміщеннях - 2 рубля з кожних 100 кілограмів ваги товарів на день. Неповні 100 кілограмів ваги товарів прирівнюються до повних 100 кілограмів, а неповний день - до повного.

Стягнення інших зборів, у тому числі при проведенні митного контролю радіоактивних матеріалів, а також товарів і транспортних засобів з підвищеним відносно природного радіаційного фону рівнем іонізуючого випромінювання не передбачено.

Як зазначається у відповіді АСМАП РФ, звернення перевізників здебільшого пов'язані з діяльністю комерційних посередницьких структур, до послуг яких вимушені звертатись водії. Перелік вказаних послуг різноманітний і може істотно відрізнятися в окремих пунктах пропуску. Нажаль, актуальна інформація про конкретний перелік таких послуг та їх вартість в кожному автомобільному пункті пропуску в АСМАП РФ відсутня.

Слід зазначити, що на запити АСМПА РФ щодо правомірності надання подібних послуг, як правило надходять відповіді про те, що послуги надаються виключно на добровільній основі та за бажанням перевізника.

Просимо враховувати дану інформацію при виконанні перевезень.

Департамент юридичного
супроводження  Конвенції МДП.
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis