Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 15 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Особливості використання книжок МДП в Митному союзі
 

Шановні учасники Асоціації!

Як ми повідомляли раніше, 1 липня 2011 року відповідно до Рішення Міждержавної Ради ЄврАзЕС та Комісії Митного союзу митний контроль на внутрішніх кордонах між країнами-членами Митного союзу скасовано та перенесено на зовнішній контур. Таким чином завершився останній етап формування єдиної митної території Республіки Білорусь, Казахстану та Російської Федерації.

Це певною мірою вплинуло на порядок оформлення та використання книжок МДП для перевезень товарів територією Митного союзу.

Наголошуємо, що оскільки територія Митного союзу вважається єдиною для всіх країн-членів, процедура МДП для українських перевізників як захід гарантування може використовуватись, в разі оформлення книжки МДП до прибуття на територію МС (експорт, транзит) або за умови вивезення товару за межі території МС (імпорт). Для доставки товарів в межах Митного союзу книжка МДП не буде оформлюватись посадовими особами митних органів.

Водночас звертаємо Вашу увагу на певні особливості при розміщенні товарів під митну процедуру митного транзиту білоруськими митними органами після 1 липня 2011 року, зокрема за процедурою МДП.

Відповідно до вимог листа Державного Митного Комітету Республіки Білорусь (ДМК РБ) при перевезенні товарів від митного органу відправлення на зовнішньому кордоні республіки Білорусь до митного органу призначення в Росії або Казахстані за процедурою МДП, білоруський митний орган відправлення оформлює відривний білий аркуш № 1 та наступний зелений аркуш № 2. Білий аркуш видаляється з книжки МДП та залишається в митниці в’їзду/відправлення, при цьому митний інспектор повинен оформити корінець відривного білого аркушу № 1. Аналогічна процедура здійснюється при перевезенні товарів від митного органу відправлення на митній території Білорусії.

Митний орган виїзду з Митного союзу (на зовнішньому кордоні) або митний орган призначення (в одній з держав-членів МС) оформлює та забирає відривний зелений аркуш № 2, а також заповнює відповідний корінець книжки МДП. Між митними органами відправлення та призначення, що знаходяться на території МС, забезпечено обмін електронними повідомленнями про надходження товару до місця призначення, тому відривні зелені аркуші з митного органу призначення до митного органу відправлення не пересилаються.

Зважаючи на викладене, просимо заздалегідь планувати маршрути перевезення та необхідну кількість листків в книжці МДП для транспортування товарів територією Митного союзу.

Департамент юридичного
супроводження Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis