Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 15 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
04.07.2024 Україна та Норвегія погодили можливість продовження перевезень без дозволів....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Впровадження процедури попереднього документального контролю при митному оформленні в пунктах пропуску на кордоні
 

Шановні учасники Асоціації!

Як відомо, 31 травня поточного року набрав чинності Закон України № 2973 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через митний кордон».

Приведення існуючої нормативно-правової бази до вимог вищезазначеного Закону залишалось одним із пріоритетних напрямків роботи Асоціації. Було докладено максимум зусиль для законодавчого закріплення можливості здійснення процедури попереднього документального контролю при митному оформленні транспортних засобів з вантажем в пунктах пропуску на кордоні.

5 жовтня 2011 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанови № 1030 «Деякі питання здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України» та № 1031 «Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України», якими остаточно визначено Порядок здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску та перелік товарів, які йому підлягають.

Зокрема, постановою № 1031, яка вступає в силу з дня опублікування, Кабінет Міністрів затвердив Перелік товарів (з описом та кодом УКТ ЗЕД), які підлягають попередньому документальному контролю (ПДК). Цією ж постановою Кабмін взагалі відмінив для певних товарів окремі види державного контролю під час їх переміщення через кордон.

Постановою КМУ № 1030, яка вступає в силу через два місяці з дня опублікування, затверджено Порядок здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через кордон.

Відповідно до затвердженого Порядку попередній документальний контроль здійснюється посадовими особами митних органів шляхом перевірки та аналізу інформації, яка міститься в товаросупровідних (товаротранспортних) документах, документах, поданих відповідно до пункту 4 Порядку, та Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби.

Під час здійснення ПДК товарів буде перевірятись:

  • наявність документів для здійснення контролю;
  • відсутність заборон чи обмежень на ввезення на митну територію України або транзит товарів;
  • наявність державної реєстрації товарів у випадках, визначених законодавством;
  • відповідність відомостей, зазначених у документах для здійснення контролю (форми, реквізити документів), наявним зразкам.

Факт здійснення ПДК засвідчується шляхом відображення на товаросупровідних документах штампу «Здійснено попередній документальний контроль» та особистої номерної печатки.

Здійснення ПДК припиняється, якщо:

відсутній хоча б один документ або відомість, необхідні для здійснення попереднього документального контролю;

державними органами здійснюються протиепідемічні заходи, ветеринарно-санітарні заходи під час карантину тварин, запроваджено карантинний режим, виявлено вогнище карантинних організмів у країні походження, реекспорту або транзиту;

під час проведення митного огляду товарів і транспортних засобів:

  • виявлено пошкодження упаковки, яка безпосередньо контактує з товаром;
  • є явні ознаки псування товарів;
  • виявлено, що транспортний засіб, яким перевозяться небезпечні вантажі, не відповідає встановленим вимогам екологічної безпеки (для автомобільного транспортного засобу);
  • виявлено, що строк придатності товарів закінчився.

В таких випадках інспектор митниці вживає заходів для залучення посадової особи відповідного контролюючого органу, яка прибуває в пункт пропуску, до проведення контролю товарів.

Розраховуємо, що реалізація заходів, передбачених цими постановами Уряду, суттєво прискорить митне оформлення транспортних засобів в пунктах пропуску та значно підвищить ефективність використання транспортного парку українських перевізників.

Департамент юридичного
супроводження Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis