Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 15 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Притягнення до відповідальності за порушення митних правил на території Республіки Молдова
 

Шановні учасники Асоціації!

Останнім часом почастішали випадки затримання автомобілів та накладення штрафів на українських перевізників митними органами Республіки Молдови. Особливо часто це відбувається в пункті пропуску Тудори – Старокозаче Каушанської митниці.

Як ми неодноразово інформували, зазначені санкції посадові особи митних органів Республіки Молдови мотивують тим, що українські перевізники як би не доставили вантажі до митниць призначення, а ті митниці, які знаходяться на території Придністровського регіону не є авторизованими.

Таким чином автомобілі українських перевізників, які здійснювали перевезення до Придністровського регіону Республіки Молдова, автоматично визнаються порушниками і несуть адміністративну відповідальність на території Молдови відповідно до положень Митного кодексу та Кодексу про правопорушення Республіки Молдова.

Асоціація неодноразово піднімала питання щодо недопустимості подібних дій з боку молдавських офіційних органів перед Міністерством закордонних справ, Міністерством інфраструктури та Держмитслужбою, коли не вирішені внутрішньополітичні питання перекладаються на транспортних операторів. На жаль, до цих пір ситуація залишається неврегульованою.

На останньому засіданні Змішаної молдавсько-української комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень представник Митної служби Республіки Молдови, п. Швець В.Н., повідомив, що посадові особи митних органів затримують та накладають штрафи тільки на ті автомобілі перевізників, які протягом останніх трьох місяців виконували перевезення в Придністров’я.

З метою отримання більш детальних роз’яснень щодо підстав та строків давності АсМАП України направила відповідне звернення до Державної адміністрації автомобільного транспорту Міністерства інфраструктури України.

У відповідь на наш лист Державна адміністрація автомобільного транспорту надала копію листа Міністерства транспорту та дорожньої інфраструктури Республіки Молдова № 02/8-1858 від 10.10.2011 року, в якому зокрема зазначається наступне.

Відповідно до статті 30 Кодексу Республіки Молдова про правопорушення строк давності при притягненні до відповідальності складає три місяці. Водночас строк давності щодо виконання покарання за правопорушення складає 1 рік. Вказані зміни були прийняті 23.12.2009 року та набули чинності з 12.02.2010 року.

Просимо враховувати викладену інформацію при плануванні перевезень територією Республіки Молдови.

Департамент юридичного супроводження
Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis