Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 16 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Оформлення митного огляду на території Російської Федерації
 

Шановні учасники Асоціації!

Доводимо до Вашого відома інформацію відносно порядку проведення та документального оформлення результатів митного огляду, здійсненого російськими митними органами.

Загальновідомо, що у рамках митного контролю переміщення товарів і транспортних засобів митні органи застосовують такі форми митного контролю, як митний огляд і догляд. При цьому вказані процесуальні дії повинні документально оформлюватись відповідно до вимог митного законодавства Митного союзу і законодавства Російської Федерації.

Рішенням Комісії Митного союзу від 20.05.2010 № 260 (далі - Рішення КМС) і наказом ФМС Росії від 25.10.2011 № 2199 (далі - Наказ) затверджено форми митних документів, які застосовуються при митному регулюванні, в тому числі, при проведенні митного контролю. Наказом ФМС Росії від 25.10.2011 № 2190 затверджено Інструкцію про дії посадових осіб митних органів при організації та проведенні митного огляду (догляду).

У зазначених нормативних актах встановлено форми документів, в яких водій повинен розписатись як учасник процесуальних дій.

Не пізніше 30 хвилин з моменту виявлення необхідності проведення митного догляду посадовою особою митного органу оформлюється повідомлення про проведення митного догляду (додаток 2 до Наказу).

У разі недостатності оснащеності місця, де знаходиться транспорт з товаром, для проведення митного догляду в обсязі, зазначеному в дорученні на догляд, для перевізника оформлюється вимога про надання товарів (додаток 3 до Наказу). Відповідно до такої вимоги перевізник зобов'язаний подати транспортний засіб з товаром на місце проведення митного догляду. Проведення митного догляду в місцях, що не мають достатньої оснащеності (відсутність вагового обладнання, критих майданчиків, вантажно-розвантажувальної техніки, місця для вивантаження товарів з транспортного засобу і т.д.), не допускається.

Митний догляд повинен бути завершений не пізніше закінчення наступного робочого дня або для пунктів пропуску не пізніше 24 годин після прийняття рішення про проведення митного догляду і з моменту пред'явлення товарів митному органу для проведення митного догляду в місці його проведення.

У разі взяття проб і зразків в ході митного догляду оформлюється відповідний акт відбору проб і зразків (додаток до Рішення КМС).

У разі вилучення в ході митного догляду з товарної партії товарів або вилучення всієї товарної партії оформляється протокол затримання товарів та документів на них (додаток до Рішення КМС).

У разі виставлення перевізнику вимоги про проведення операцій щодо товарів і транспортних засобів (додаток 4 до Наказу) АСМАП Російської Федерації рекомендує не приймати на себе зобов'язання по виконанню операцій з товаром і не підписувати вимоги без узгодження з замовником на перевезення.

За результатами митного догляду (огляду) оформляється акт митного догляду (огляду) (додаток до Рішення КМС).

Слід враховувати, що митний догляд товарів в / на транспортних засобах - це дії митних органів, пов'язані з порушенням засобів ідентифікації (розкриттям упаковки товарів або вантажного приміщення з порушенням митних пломб або порушенням цілісності обстежуваних об'єктів). Митний огляд - це дії без порушення засобів ідентифікації. Таким чином, митні операції, що виконуються за допомогою рентгенівських оглядових комплексів (ІДК / МІДК) або приладів радіаційного контролю, відносяться до огляду.

Письмові пояснення водія оформляються митним органом за встановленою формою пояснення (додаток до Рішення КМС).

У разі зняття пломб або порушення інших засобів ідентифікації без подальшого митного догляду оформляється акт про зміну, видалення, знищення або заміні засобів ідентифікації (додаток до Рішення КМС).

Відповідно до пункту 7 статті 96 Митного кодексу Митного союзу допускається зупинка автомобільних транспортних засобів поза зон митного контролю з метою здійснення митного контролю товарів та документів на них, при цьому час такого контролю не повинен перевищувати 2 (двох) годин. Про здійснення такого контролю складається акт митного контролю товарів та документів на них у випадках зупинки автомобільних транспортних засобів поза зон митного контролю (додаток до Рішення КМС). Розкриття вантажних відсіків або порушення засобів ідентифікації поза зонами митного контролю не допускається.

Після підписання вказаних митних документів водій має право отримати призначений йому примірник або копію підписаного документа.

Рекомендуємо ознайомити водіїв з формами наведених документів та порядком дій.

Додатково рекомендуємо враховувати положення таких нормативних актів:

1. Порядок здійснення митними органами митних операцій, пов'язаних з подачею, реєстрацією транзитної декларації та завершенням митної процедури митного транзиту, затверджений Рішенням Комісії Митного союзу від 17.08.2010 № 438;

2. Інструкція про дії посадових осіб митних органів, що здійснюють митні операції та проводять митний контроль при перевезенні товарів автомобільним транспортом при їх прибутті (відбутті), поміщенні під митну процедуру митного транзиту, а також тимчасовому зберіганні, затверджена наказом ФМС Росії від 26.05.2011 № 1067

Департамент юридичного
супроводження Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis