Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 15 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
04.07.2024 Україна та Норвегія погодили можливість продовження перевезень без дозволів....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
З 15.02.2012р. Словаччина вимагає ЗАГАЛЬНІ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ВИВІЗ/ВВІЗ
 

Шановні учасники Асоціації !

Останнім часом до Асоціації продовжують надходити повідомлення перевізників стосовно утворення черг при виїзді з території Європейського Союзу через пункт пропуску Вишнє - Немецке (Словаччина) – Ужгород (Україна). Згідно отриманої інформації посадові особи словацької митниці відмовляють в оформленні транспортних засобів та товарів у зв’язку із відсутністю Загальних декларацій про вивіз, де зокрема зазначаються номери EORI відправників вантажу.

Для виконання вимог митниці та подання Загальних декларацій про вивіз водії змушені звертатись до посередників на кордоні, щоразу сплачуючи в середньому близько 20 євро.

На наше звернення з приводу правомірності зазначених дій митників, Асоціація міжнародних автоперевізників Словаччини (CESMAD Slovakia) надала роз’яснення, зазначивши, що за правилами з безпеки ЄС оформлення Загальних декларацій про ввіз/вивіз є обов’язковим. До 15 лютого 2012 року в країні діяв перехідний період, коли митники не вимагали їх наявності.

Для уникнення затримок на кордоні Словацькі колеги порадили використовувати програму МСАТ TIR EPD (коли можливо) при цьому звертаючи увагу відправників вантажу (брокерів у внутрішніх митницях) на необхідності обов’язкового оформлення Загальних декларацій про ввіз/вивіз.

Інформація з цього питання, розміщувалась в друкованих виданнях Укравтоконтинент №7-8/2010, Перевізник №21-22/2010, Вісник АсМАП України за липень та грудень 2010р. та на офіційному сайті в новинах Департаменту юридичного супроводження Конвенції МДП від 14.07.2010р. та від 29.11.2010р.

Довідково: З 1 січня 2011 року Євросоюз ввів нові правила з безпеки які безпосередньо впливають на порядок виконання міжнародних перевезень територією країн його учасників. Нові правила передбачають направлення загальних електронних декларацій до митних органів країн-учасників Євросоюзу при ввезенні/вивезенні товарів на їх територію.

При автомобільних вантажних перевезеннях така декларація повинна бути подана щонайменше за 1 годину до фактичного прибуття на територію ЕС. Подати ці дані можливо тільки в електронному вигляді, використовуючи Систему контролю імпорту або Систему контролю транзиту (NCTS). Відповідальність за її представлення покладено на перевізників. Однак перевізник має право укласти договір з будь-якою особою (представник, брокерська структура, відправник або одержувач товару), яка має доступ до системи електронного декларування відповідної країни члена ЕС.

Вичерпну інформацію розміщено на сайті Генерального директорату Європейської Комісії з оподаткування і митного союзу (TAXUD) за наступною адресою: http://ec.europa.eu/ecip/security_amendment/index_en.htm

Звертаємо увагу, якщо електронна декларація МДП подається із використанням програми МСАТ TIR EPD, то подавати загальну електронну декларацію про ввезення/вивезення товарів не потрібно.

Електронні повідомлення, які містять недійсні номери EORI (http://www.asmap.org.ua/index1.php?idt=60605&langid=1) не приймаються.

Просимо враховувати надану інформацію при плануванні перевезень країнами Євросоюзу, зокрема територією Словаччини.

Департамент юридичного супроводження Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis