Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 22 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
17.07.2024 Укртрансбезпека нагадує перевізникам про їх обов'язок контролювати термін перебування водіїв ...    
17.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Іршава...    
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Зустріч представників прикордонної та митної служб Польщі й України з представниками перевізників.
Дорохуськ – 12.04.2012р.
 

Шановні учасники Асоціації!

За ініціативою керівництва митниці в Білій Подлясці (р-ка Польща) та Загальнонаціонального Об’єднання захисту перевізників Польщі 12 квітня 2012 року в автомобільному пункті пропуску Дорохуськ відбулась робоча зустріч представників прикордонної та митної служб Польщі та України з представниками перевізників обох країн.

На зустрічі були присутні керівники консульських установ України в м.м. Любліні та Хелмі, представники Міністерства фінансів р-ки Польща, уповноважений представник Голови митної служби та командир регіонального відділу прикордонної служби Польщі.

В роботі зібрання також прийняли участь представники Львівського, Луцького, Чопського, Мостиського прикордонних загонів, керівники Львівської та Ягодинської митниць, а також митних постів Рава-Руська, Мостиська та Краківець. З польської сторони регіональні митні органи представляли директори митниці в м. Пшемишлі та м. Любліні. Участь в зустрічі прийняли також представники національних асоціацій міжнародних автомобільних перевізників.

Метою проведення зустрічі було налагодження співробітництва контролюючих служб на кордоні загалом, та з міжнародними перевізниками обох держав зокрема, в напрямку прискорення та оптимізації митних процедур під час перетину кордону, узгодження порядку роботи та спільного пропуску громадян, товарів та транспортних засобів в міжнародних автомобільних пунктах пропуску на українсько-польській ділянці кордону, вжиття низки заходів, спрямованих на мінімізацію та спрощення митного контролю.

Учасники зустрічі від польських митних органів презентували присутнім результати моніторингу функціонування міжнародних автомобільних пунктів пропуску українсько-польського кордону за останні роки.

Було відзначено 13%-е збільшення вантажопотоку в пункті пропуску Дорохуськ – Ягодин в 2010-2011рр., хоча в інших пунктах пропуску Краківець – Корчова, Медика – Шегині, Хребене – Рава-Руська середня кількість перетинів кордону автотранспортом практично не змінилась.

Також було відзначено суттєве зменшення часу очікування на кордоні, зокрема на в’їзд в р-ку Польща:

 • 53% транспортних засобів оформляється в терміни в межах норми, тобто затримка дорівнює 0 год;
 • 40% транспортних засобів з перевищенням норми від 1 до 3 год;
 • 7-8% транспортних засобів – більше 6 год.

на виїзд з р-ки Польща:

 • 44% –– // –– 0 год;
 • 35% –– // –– від 1 до 6 год;
 • 20% –– // –– більше 6 год.

В період вихідних час очікування різко збільшується. За даними польських митників близько 80% днів у році черги відсутні, і можливі виключно в п/п Дорохуськ – Ягодин, в решті п/п черги практично не спостерігаються.

Представники митних органів Польщі й України були одностайні в тім, що проблему черг можна вирішити перерозподілом транспортних потоків рівномірно між кожним пунктом пропуску українсько-польського кордону.

Перевізниками р-ки Польща була висловлена стурбованість новою редакцією ст. 352 Митного Кодексу згідно Закону України від 15.11.2011р. № 4025-VI. Вони вважають, що існуюча редакція ст. 352 протирічить міжнародній Конвенції КДПГ, положення якої передбачають відповідальність перевізника виключно за кількість місць, маркування та пакування. Перевізник не повинен нести відповідальність за зміст товарно-супровідних документів яких він не складав.

Керівники митних органів Польщі також презентували план спільних (з українською стороною) дій згідно якого в пунктах пропуску українсько-польського кордону будуть створені Зелені коридори (окремі смуги) для пропуску порожніх транспортних засобів. На переконання митників наших країн це дозволить суттєво прискорити проходження кордону транспортними засобами. Згідно цього плану проект спочатку буде реалізовано в п/п Корчова – Краківець.

Серед проблемних питань, які пропонувались до обговорення представниками Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України були питання:

 • неритмічної роботи польських митників і прикордонників в результаті чого зменшується пропускна спроможність пунктів пропуску і відповідно збільшуються черги;
 • 100% догляду транспортних засобів при в’їзді в р-ку Польща з використанням рентген-установок, що теж сповільнює рух транспортних засобів;
 • повернення транспортних засобів на українську сторону у зв’язку з перевищенням вагових параметрів, що створює величезні труднощі для перевізників.

Запропоновано відмовитись від цієї практики, а розглянути можливість оформлення спеціальних дозволів на проїзд дорогами Польщі.

 • в’їзду транспортних засобів на територію України без митного забезпечення (пломб).

Транспортні засоби без пломб підлягають обов’язковому митному догляду, що вимагає додаткових витрат часу та людських ресурсів. Як наслідок – збільшується час проходження митного контролю.

 • визначення остаточної дати введення в дію II-ї черги реконструкції МАПП «Ягодин» та пов’язані з цим корегування українсько-польських домовленостей щодо обсягів пропуску транспортних засобів через митний кордон.

Крім того українською стороною були підняті проблемні питання пасажирських та залізничних перевезень.

Зокрема, було відзначено недотримання польськими митниками нормативного терміну контролю для рейсових пасажирських автобусів, при цьому керівникам митниць надано перелік рейсів з конкретною датою випадків перевищення часу проходження митних процедур.

Положення Закону р-ки Польща «Про іноземців» зобов’язує польських прикордонників складати адміністративні протоколи відносно водія автобуса, при виявленні візових порушень у конкретного пасажира. Ця проблема також стала предметом обговорення перевізників та представників прикордонних служб наших країн.

На зустрічі також було піднято питання обмеження на ввезення в р-ку Польща палива в баках автомобілів.

Представники польських перевізників підтримали позицію української сторони, щодо недоцільності існуючих обмежень. Більш того було зроблено переконливе обґрунтування економічної неспроможності існуючого порядку.

Нажаль, представники Міністерства фінансів Польщі відмовились обговорювати це питання.

В своїй відповіді керівник регіонального управління митних органів р-ки Польща не погодився з твердженням про неритмічну роботу його підлеглих в пунктах пропуску.

Головною причиною затримок з митним оформленням він назвав відсутність митних пломб на транспортних засобах, що в’їзджають в Польщу. Ці обставини зобов’язують польських митників здійснювати повний догляд товару відповідно сповільнюючи загальний процес митного оформлення.

За твердженням польської сторони проведення рентгенологічного контролю не впливає на пропускну спроможність пунктів пропуску, а його висока ефективність надійно захищає економічні інтереси країн Європейського Співтовариства.

Використовуючи рентгенологічні пристрої польськими митниками в минулому році на східному кордоні було виявлено найбільше контрабандного товару – 600 млн. штук цигарок. Зокрема, 300 млн. штук цигарок виявлено на українсько-польській ділянці кордону.

Що стосується рейсових пасажирських перевезень, – польською стороною планується новий спосіб контролю, згідно якого перевізники завчасно будуть подавати в пункт пропуску інформацію про час перетину кордону та персональний склад пасажирів.

На думку польських митників ці заходи повинні значно прискорити митне оформлення в пункті пропуску для зручності пасажирів та перевізників.

Докладний протокол зустрічі буде розміщено додатково.

Департамент юридичного супроводження
Конвенції МДП 
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis