Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 15 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо обов’язку перевізника протягом 3-х годин після пред’явлення товарів в місці прибуття на території Російської Федерації здійснити операції пов’язані з розміщенням товарів на склад митного органу або їх декларуванням.
 

Шановні учасники Асоціації!

До Асоціації надходять звернення учасників щодо випадків складання посадовими особами митних органів Російської Федерації протоколів про адміністративне правопорушення у зв’язку з невиконанням перевізником певних дій з товаром впродовж перших 3-х годин після прибуття у митницю призначення.

З метою з’ясування підстав та законності накладення адміністративних стягнень відносно перевізників ми звернулись до АСМАП Російської Федерації.

За результатами опрацювання нашого листа АСМАП Росії рекомендувала ознайомитись з роз’ясненням Федеральної митної служби РФ з вказаного питання (лист ФМС від 14.04.2011 р. № 18-12/17189).

Так, відповідно до ч. 4 ст. 160 Митного кодексу Митного союзу (МК МС) по прибуттю на територію Митного союзу перевізник або інша зацікавлена особа зобов’язана протягом трьох годин після пред’явлення товарів у митниці призначення здійснити операції пов’язані з розміщенням товарів на тимчасове зберігання або їх декларуванням відповідно до заявленої митної процедури.

Це означає, що перевізник самостійно після реєстрації факту прибуття у митниці призначення повинен протягом 3-х годин звернутись до посадової особи митного органу та подати необхідні документи для прийняття рішення про розміщення товару на склад або його подальше декларування.

За порушення порядку розміщення товарів на склад тимчасового зберігання встановлена адміністративна відповідальність за ст. 16.14 КпАП РФ – «Нарушение порядка помещения товаров на хранение, порядка их хранения либо порядка совершения с ними операций», що тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб від 5 000 до 20 000 рублів.

Федеральна митна служба РФ наголошує, що зобов’язання по виконанню митних операцій в першу чергу покладено на перевізника.

Однак, ці обов’язки можуть переходити і до інших осіб, зокрема власника СТЗ або брокера (представника вантажоодержувача), якщо це передбачено договором на перевезення чи про це зроблена відмітка у товарно-супровідних документах.

В такому випадку за невиконання обов’язків визначених ч. 4 ст. 160 МК МС суб’єктом правопорушення буде особа, яка відповідно до умов договору повинна була здійснити операції з товарами.

З метою виключення фактів безпідставного притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 16.14 КпАП РФ митні органи повинні фіксувати точний час пред’явлення товарів в місці доставки, встановлювати осіб, які є відповідальними за виконання митних операцій, наявність СТЗ та інші обставини.

Рекомендуємо прийняти до відома наведену інформацію при виконанні перевезень до Митного союзу.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis