Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 22 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
17.07.2024 Укртрансбезпека нагадує перевізникам про їх обов'язок контролювати термін перебування водіїв ...    
17.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Іршава...    
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
До уваги керівників підприємств!
Щодо адміністративної відповідальності за недоставку товарів до митниці призначення на території Російської Федерації!
 

Шановні учасники Асоціації!

Нагадуємо, що відповідно до митного законодавства Митного союзу в разі втрати або видачі без дозволу товарів, що переміщуються під митним контролем перевізник притягується як до адміністративної відповідальності, так і залишається в першу чергу відповідальним за сплату митних платежів за товар, що не був доставлений в митницю призначення.

При цьому, якщо сплата митних платежів є обов’язковою і невідворотною, то призначення адміністративного стягнення здійснюється судом, виходячи з особливостей справи, пом’якшуючих/обтяжуючих обставин, наслідків вчиненого правопорушення і тд.

Відповідно до ст. 16.9. Кодексу про адміністративні правопорушення РФ недоставка, видача без дозволу митного органу або втрата товарів чи документів на них тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот тисяч рублів (майже 80 000-130 000 гривень) з конфіскацією товарів, що є предметами порушення митних правил чи без такої.

Однак, виходячи з аналізу судової практики з адміністративних справ в Російській Федерації, суд може звільнити перевізника від адміністративної відповідальності або обмежитись попередженням якщо останній доведе, що вжив максимально можливих заходів по збереженню товарів під час перевезення, а їх недоставка або втрата відбулась всупереч його волі та внаслідок обставин, які він передбачити не міг.

Зокрема, під час робочої зустрічі представники АСМАП Росії поділились позитивним досвідом своїх учасників в подібних ситуаціях, а саме.

Розуміючи високий ризик втрати товарів внаслідок крадіжок/грабежів на території РФ, керівники/менеджери транспортних підприємств самостійно складають індивідуальний маршрут перевезення за яким повинен рухатись автомобіль з товаром. Крім того, водію надається план-завдання в якому зазначаються місця заправки, відстою, ночівлі, а також найближчі на шляху слідування відділи поліції, митниці тощо.

Водій суворо попереджається про необхідність розміщення транспортного засобу на відстій виключно під камерами спостереження, попередньо зафіксувавши номери цих камер.

По-перше, ці заходи є запорукою безпеки перевезення, по-друге – в разі крадіжки/пограбування товару перевізник матиме у своєму розпорядженні докази, що підтверджують виконання максимально можливих заходів по збереженню вантажу.

Рекомендуємо прийняти до уваги наведену інформацію при плануванні перевезень територією Митного союзу.

Департамент юридичного
супроводження Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis