Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 15 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
04.07.2024 Україна та Норвегія погодили можливість продовження перевезень без дозволів....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо ситуації та зусиль міжнародної транспортної спільноти, направлених на відкликання листа ФМС Росії від 04.07.2013 р. № 01-11/28474 «Про міжнародні перевезення з використанням книжки МДП»
 

Шановні учасники Асоціації!

В доповнення до інформації Департаменту від 26.07.2013 р. стосовно можливих наслідків застосування митними органами Російської Федерації положень листа ФМС Росії від 04.07.2013 р. № 01-11/28474 «Про міжнародні перевезення з використанням книжки МДП», повідомляємо наступне.

Усвідомлюючи відповідальність і згубні наслідки запровадження додаткових заходів гарантування при перевезенні вантажів на митній території Російської Федерації, Асоціацією підготовлено та ініційовано проект Декларації від імені Асоціацій-членів МСАТ в Адресу компетентних органів Росії та Європейського співтовариства.

В Декларації, зокрема, зазначено, що одностороннє рішення ФМС викликає стурбованість і тривогу в усіх учасників міжнародного транспортного процесу, так як його реалізація неодмінно призведе до дестабілізації існуючих логістичних систем, та блокування міжнародної торгівлі в цілому.

В своїх зверненнях до Міністра інфраструктури та Уряду України ми наголосили на беззаперечних перевагах системи МДП як єдиної глобальної системи митного транзиту.

Ми просимо Міністра та Уряд України підтримати наші зусилля на міждержавному рівні та звернутись до Уряду Російської Федерації стосовно необхідності скасування листа від 4 липня 2013 р. №01-11/28474.

На сьогодні системою МДП користуються 73 країни світу і вже більше 20 років вона успішно функціонує в Україні. Окрім переваг та зменшення бар’єрів для транспортної галузі, вона забезпечує використання митними органами міжнародної системи контролю, яка замінила традиційні національні процедури.

Застосування тільки національних процедур в окремій країні транзиту неодмінно призведе до значного збільшення витрат перевізників, затримок та простоїв транспортних засобів на кордонах.

Від Європейської комісії до керівника ФМС Росії звернувся її комісар – Альгірдас Чемета, який зокрема зазначив, що реалізація запланованих рішень ФМС викличе додаткові зобов’язання транспортних операторів та митних органів, які в свою чергу призведуть до серйозних непорозумінь при здійсненні торгівлі між Росією та Європейським Союзом. Крім цього, це трактуватиметься як пряме порушення Конвенції МДП, 1975 р.

Європейська комісія радить п. Бєльянінову переосмислити своє рішення щодо введення зазначених заходів та скористатися відповідними консультаціями, як це передбачено положеннями Конвенції МДП.

Відповідні звернення від Союзу автомобільного транспорту країн Чорноморської Організації Співробітництва (BSEC-URTA) були направлені Міністру закордонних справ РФ п Лаврову С.В та Міністру транспорту п. Соколову М.Ю.

В своєму листі до керівника ФМС Росії, п. Бєльянінова А. Ю., Асоціація міжнародних автомобільних перевізників Російської Федерації привела статистику задоволення фінансових вимог ФМС Росії до АСМАП.

Наведені дані свідчать про те, що ситуація із застосуванням Конвенції МДП на території Російської Федерації є стабільною: процедура МДП активно використовується, порушення носять поодинокий характер, гарантійна система функціонує у відповідності до положень Конвенції МДП.

Прийняте ФМС рішення не відповідає принципам функціонування Митного союзу в умовах наявності єдиної митної території і застосування єдиних митних процедур.

Введення зазначених заходів потягне за собою порушення міжнародних зобов’язань, а також значні економічні збитки для всіх учасників зовнішньоекономічної діяльності.

У своїй відповіді на звернення АСМАП РФ Євразійська Економічна Комісія визнала гостроту ситуації, що склалася і враховуючи, що реалізація ФМС Росії запланованих заходів може вплинути на ситуацію в інших державах – членах Митного союзу направила запит до ФМС Росії з метою отримання відповідних пояснень.

Від імені Міжнародного союзу автомобільного транспорту (МСАТ) Генеральний Секретар МСАТ Умберто де Претто звернувся до Голови Уряду Російської Федерації п. Медведєва Д.А.

Копії свого звернення направлено керівнику ФМС п. А. Бельянінову, Міністру закордонних справ п. С. Лаврову, Міністру транспорту п. М.Соколову, Міністру економічного розвитку п. А. Улюкаєву.

В зверненні підкреслюється, що це одностороннє рішення ФМС Росії не тільки явно порушує Конвенцію МДП (зокрема, її статті 4,11, 23, 42-біс і 48), положення Митного Кодексу Митного союзу (ст..ст. 85.2.2 і 271.2.3) і положення закону РФ про митне регулювання (ст.137.4), воно було прийняте з чисельними формальними й процесуальними порушеннями як це випливає з правового аналізу незалежних російських юристів.

Це рішення ФМС Росії викликало велику схвильованість на самому високому рівні у міжнародних урядових організаціях, національних урядах, а також з боку російських і міжнародних ділових кіл.

Воно порушує міжнародно-правові зобов’язання Російської Федерації з потенційними згубними економічними наслідками.

Від імені МСАТ і його асоціацій в 57 країнах, Генеральний секретар закликав Голову Уряду РФ, приділити цьому питанню найбільшу увагу для того, щоб знайти конструктивне рішення в інтересах всіх зацікавлених сторін.

Про хід подальших заходів та прийняття відповідних рішень на вказані звернення будемо Вас інформувати.

Департамент юридичного супроводження Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis