Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
09.09.2020 Щодо ситуації в пункті пропуску Ягодин.     16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Четвер, 24 вересня 2020 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
24.09.2020 Конференція учасників АсМАП України...    
24.09.2020 У місті Харків, з 28 вересня по 11 жовтня 2020 року, видача та прийом книжок МДП здійснюватис...    
23.09.2020 Щодо порядку використання деяких видів дозволів Італії (додатково)!...    
21.09.2020 Щодо поновлення роботи пункту пропуску «Нові Яриловичі»...    
21.09.2020 Щодо закінчення дозволів Казахстану (транзитних) квоти 2020 року!...    
18.09.2020 Щодо завершення прийому листів-повідомлень про участь у конкурсі з розподілу дозволів ЄКМТ на...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
Щодо розвитку ситуації із оформленням книжок МДП на території Російської Федерації
 

Шановні учасники Асоціації!

Як ми інформували раніше, 14 жовтня 2013 року Вищим арбітражним Судом Російської Федерації було винесено рішення згідно якого лист ФМС Росії від 4 липня 2013 р. № 01-11/11/28474 «Про міжнародні перевезення з використанням книжок МДП» визнано недіючим та таким, що підлягає відкликанню.

Однак незважаючи на рішення суду, ФМС Російської Федерації видала новий лист, яким зобов’язала регіональні митні управління забезпечити з 14 жовтня 2013 року реалізацію заходів щодо обмеження процедури МДП в митних органах підпорядкованих Сибірському, Далекосхідному, Уральському та Приволзькому митним управлінням, щодо товарів, які ввозяться на митну територію Митного союзу.

Крім того, на сьогодні Федеральною митною службою Росії видано лист від 18.10.2013 № 01-11/46696 згідно якого дія листа ФМС Російської Федерації від 14.10.2013 року № 01-11/45600 з 21 жовтня ц.р. поширюється і на Північнокавказьке митне управління (перелік підпорядкованих митних органів додається) з 21.10.2013 року.

Враховуючи продовження неконструктивних дій з боку Федеральної митної служби Росії, ігнорування вимог міжнародних організацій та рішення суду, надаємо рекомендації щодо Ваших дій у випадку відмови митниці в оформленні книжки МДП:

Необхідні дії у випадку якщо книжку МДП не оформляють у пункті пропуску

Для того, щоб забезпечити можливість оскарження неправомірного рішення митного органу про відмову у прийнятті книжки МДП до оформлення та вимоги про надання додаткового забезпечення, необхідно провести ряд юридичних дій, спрямованих на фіксацію факту такої відмови.

Отримані в ході здійснення нижчеперелічених дій докази можуть бути використані при зверненні до судових або митних органів вищого рівня.

Фіксація факту відмови

Митні операції, що здійснюються при ввезенні товарів в пункті пропуску, регламентовані Рішенням Комісії Митного союзу від 17.08.2010 №438 «Про порядок вчинення митними органами митних операцій, пов'язаних з подачею, реєстрацією транзитної декларації та завершенням митної процедури митного транзиту».

Після реєстрації прибуття транспортних засобів посадова особа митного органу або оформляє процедуру МДП шляхом проставлення відповідних відміток у книжці МДП та товарно-супровідних документах, або відмовляє в оформленні процедури МДП.

У разі усного відмови митного органу в оформленні процедури МДП з причини неподання перевізником додаткового забезпечення сплати митних платежів, необхідно наполягати на оформленні письмової відмови митного органу наступним чином:

посадова особа митного органу зобов'язана вчинити запис «Відмовлено у випуску товарів з причини _______________» в графу «Для офіційного використання» відривних аркушів № 1 та № 2 книжки МДП і завірити її особистою номерною печаткою. При цьому дані відривні аркуші перекреслюються і книжка МДП вручається водієві.

У разі, якщо перевізником буде прийнято рішення про надання додаткового забезпечення сплати митних платежів, рекомендується надавати його тільки після отримання письмової відмови у випуску товарів у відповідності з процедурою МДП, як описано вище.

Заява від водія у разі відмови митного органу в оформленні процедури МДП і ненаданні перевізнику письмової відмови

У разі, якщо посадова особа митного органу не виконує приписані вимоги і не видає перевізнику письмову відмову у випуску товарів у відповідності з процедурою МДП, рекомендуємо, щоб водій подав старшій посадовій особі цього митного органу заяву про відмову в оформленні процедури МДП у зв'язку з ненаданням додаткового забезпечення сплати митних платежів (зразок заяви знаходиться за цим посиланням http://www.asmap.org.ua/info/tzz_rus.pdf). Водієві потрібно вказати в заяві місце, дату і час, номер книжки МДП, номери товарно-супровідних документів, номер транспортного засобу, вид товару, найменування митного органу, ПІБ та посада посадової особи, яка відмовила у прийнятті книжки МДП до оформлення та вимагала додаткове забезпечення.

Така заява повинна бути підписана водієм і передана до митного органу в пункті пропуску. У разі відмови в реєстрації прийому такої заяви, вона може бути спрямована транспортною компанією рекомендованим листом з повідомленням на адресу відповідної митниці.

Наступні дії

Оскаржити незаконні дії митних органів можна як у митний орган вищого рівня, так і до суду. З практичної точки зору найбільш доцільним видається звернення до арбітражного суду з вимогою про визнання незаконними дій митниці щодо відмови в оформленні процедури МДП та стягнення збитків, понесених внаслідок відмови митного органу в оформленні процедури МДП.

Незаконні дії митних органів можуть бути оскаржені до суду протягом трьох місяців з дня, коли організації стало відомо про порушення її прав і законних інтересів (частина 4 статті 198 Арбітражного процесуального кодексу Російської Федерації). В даному випадку датою, коли Вам стало відомо про порушення Ваших прав, є дата отримання письмової відмови митного органу в застосуванні процедури МДП.

Відповідачем за позовом буде митниця, до структури якої входить митний орган, який відмовив в оформленні процедури МДП.

Рекомендуємо включити в якості співвідповідача ФМС Росії. Це дозволить перенести розгляд всіх позовів до Москви.

Для подачі заяви до суду необхідно заздалегідь зібрати і підготувати наступний пакет документів:

а) копія статуту компанії - перевізника;

б) копія свідоцтва про реєстрацію компанії - перевізника;

в) копія рішення про призначення керівника компанії - перевізника;

г) довіреність на представника;

д) оригінал книжки МДП або її завірена копія;

ж) у разі ненадання митним органом письмової відмови в оформленні процедури МДП - оформлені водієм відповідно до пункту 2.2.2 даних рекомендацій документи: заяву про відмову в оформленні процедури МДП і акт.

Заяву до суду рекомендуємо направляти рекомендованим листом з докладним описом вкладення та повідомленням про вручення.

 

Департамент юридичного супроводження Конвенції МДП
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis