Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 15 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
04.07.2024 Україна та Норвегія погодили можливість продовження перевезень без дозволів....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо необхідності документального підтвердження гарантування при ввезенні товарів на митну територію Російської Федерації
 

Шановні учасники Асоціації!

Підтримуючи зусилля Міжнародного Союзу Автомобільного Транспорту направлених на скасування незаконних рішень ФМС Росії при застосуванні Конвенції МДП на території Російської Федерації, ми продовжуємо моніторинг ситуації в пунктах пропуску українсько-російського кордону.

Як Вам відомо, сьогодні майже на всій території Росії система МДП для транспортних операцій не реалізується, так як митні органи не приймають до оформлення книжки МДП.

Без будь-яких пояснень та документального підтвердження відмови посадові особи митниць направляють водіїв до, так званих, представників національних гарантів (СК «Арсенал», ФДУП «Ростек») для оформлення «поруки». В деяких пунктах пропуску довірені особи цих компаній уже реалізують «гарантійні забезпечення» на території Україні, які приймаються митниками Російської Федерації.

Як зазначають перевізники, «оформленням» цю процедуру можна назвати лише умовно. Фактично, на вимогу цього представника перевізник сплачує кошти (без будь-якого розрахунку) й отримує лише квитанцію сумнівного змісту (копії додаються). Будь-якого офіційного документу, що підтверджує оформлення гарантії перевізнику не надається.

Існуюча сьогодні в Росії процедура гарантування дуже нагадує нам практику 90-х років минулого століття, коли митниця на кордоні направляла транспортні засоби з товаром на склади тимчасового зберігання, а злочинні угрупування використовуючи фальшиві митні печатки та документи заволодівали товарами без сплати необхідних митних зборів та платежів.

І як відомо, це призвело до масових недоставок товарів до митниць призначення та, відповідно, претензій митних органів. У транспортних операторів були конфісковані тисячі автомобілів.

Не отримуючи жодного документу, який би офіційно підтверджував факт гарантування та виконання перевізником своїх зобов’язань, перевізники залишаються незахищеними у випадку можливих фінансових вимог з боку митної служби Росії або, так званих, гарантів.

Конфіскація транспортних засобів та заборона перевезень територією Російської Федерації далеко не вичерпний перелік санкцій, які застосовувались до перевізників в минулі роки, і можуть повторитися в нинішніх умовах.

Тому ми вкрай стурбовані подібним розвитком ситуації, так як існує небезпека, що подібна практика оформлення гарантії вже найближчим часом може призвести до непередбачуваних наслідків для перевізників.

Враховуючи триваючий процес переговорів МСАТ з керівництвом ФМС Росії, Асоціація ініціювала обговорення питання захисту перевізників від можливих злочинних проявів вже в наступному раунді, та на міжурядовому засіданні.

Наші застереження підтверджено й фахівцями права. Згідно висновків експертної групи Союзу Транспортників Росії (СТР) – відсутність в письмовому вигляді (на непаровому носії) оригіналу договору поруки та/або доповнень до нього, укладеним тільки в електронному вигляді підтверджує їх недійсність та, відповідно, відсутність зобов’язань гаранта.

При цьому застосовуються ст.ст. 162 та 168 Цивільного кодексу Російської Федерації, тобто угода визнається недійсною, так як не відповідає закону.

Така угода не тягне за собою юридичних наслідків з моменту їх укладання.

Отже, при оформленні забезпечення сплати митних платежів за участі ООО СК «Арсеналь» або ФДУП «Ростек» необхідно вимагати оригінали договору поруки та доповнень до нього (на паперовому носії).

Тільки наявність зазначених документів дозволить (надасть можливість) перевізнику захистити свої права в суді.

Департамент юридичного супроводження
Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis