Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 16 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо функціонування системи МДП в Російській Федерації
 

Шановні учасники Асоціації!

В період з 3 по 7 лютого 2014 року в Женеві (Швейцарія) компетентними органами МДП Організації Об’єднаних Націй проведено засідання, на яких обговорювались питання функціонування процедури МДП на території Російської Федерації.

Доводимо до Вашого відома оновлену інформацію за результатами цих заходів.

1. 136 - а сесія Робочої групи з митних питань (WP.30), пов'язаних з транспортом (4-7 лютого 2014р.)

 • Делегації країн-учасниць Конвенції МДП висловили жаль з приводу того, що на сьогодні Російська Федерація приймає книжки МДП в митницях в'їзду тільки на відрізку фінського і норвезького кордонів.
 • МСАТ повідомив про винесення 14 жовтня 2013 Вищим Арбітражним Судом Російської Федерації рішення про визнання дій ФМС Росії незаконними, та про лист Генеральної прокуратури Російської Федерації, в якому підтверджено, що в даний час проводиться перевірка діяльності ФМС Росії з цього конкретного питання. МСАТ підтвердив, що він оприлюднить ці документи і надасть їх у розпорядження WP.30.
 • учасники Сесії закликали ФМС Росії якнайшвидше повідомити, чи вона має намір відновити до 1 липня 2014 оформлення процедури МДП у всіх митних пунктах в'їзду в Російську Федерацію. Чіткої відповіді ФМС Росії не надала.
 • Робоча група підкреслила важливість найскорішого отримання детальних роз'яснень намірів ФМС Росії, з метою остаточного визначення можливості подальшого застосування гарантії МДП на території Російської Федерації, в тому числі і для російських користувачів книжок МДП, беручи до уваги існуючі порушення ФМС Росії Конвенції МДП.

2 . 57-а сесія Адміністративного комітету Конвенції МДП (6 лютого 2014р.)

 • Виконавча рада МДП нагадала, що всі міжурядові органи Конвенції МДП одностайні в тому, що заходи ФМС Росії суперечать Конвенції МДП і закликала до їх негайного скасування.
 • Не дивлячись на те, що представник митних органів Росії підтвердив намір Росії залишатися в Конвенції МДП, ФМС Росії, як і раніше, не спромоглася підтвердити свої наміри відновити до 1 липня 2014р. оформлення процедури МДП у всіх митних пунктах в'їзду в Російську Федерацію.
 • Отже, МСАТ був змушений знову повідомити Адміністративний комітет Конвенції МДП, що це питання буде розглядатися компетентними органами МСАТ для визначення можливості застосування гарантії МДП на території Російської Федерації, а також для російських користувачів книжок МДП в існуючому контексті.
 • Адміністративний комітет Конвенції МДП нарешті підтвердив, що кроки, зроблені ФМС Росії, порушують Конвенцію МДП і попросив їх негайного скасування.

II. Статус правових дій, вжитих проти ФМС РФ:

 • МСАТ нещодавно отримав лист від 16 січня 2014р. від Генерального прокурора Російської Федерації, в якому повідомляється про розпочате розслідування стосовно обмежувальних заходів, введених ФМС РФ для книжок МДП РФ.
 • АСМАП РФ звернувся до компетентних російських судів різної юрисдикції з проханням скасувати численні листи та накази ФМС Росії, видані з 14 жовтня 2013 року, що передбачають обмеження системи МДП в різних регіонах Російської Федерації;
 • МСАТ і АСМАП РФ зроблено відповідні дії в компетентних російських судах проти наклепницьких заяв ФМС Росії щодо неврегульованого боргу в розмірі близько 650 мільйонів доларів;
 • АСМАП РФ, МСАТ та деякі користувачі книжок МДП звернулися до суду з проханням підтвердити, що розірвання договору гарантій МДП, укладеного між ФМС Росії і національним гарантійним об’єднанням
 • є незаконним, так як ФМС Росії не має права одноосібно розривати договір, що базується на положеннях міжнародного договору - Конвенції МДП, 1975 р.;
 • Центральному банку Росії було офіційно запропоновано провести розслідування відносно законності діяльності компаній, які в даний час надають національні гарантії.

III. Інформація МСАТ щодо переліку справ з неврегульованим, згідно заяв ФМС РФ, "митним боргом"

МСАТ детально проаналізував перелік справ, який був наданий ФМС Росії лише в кінці листопада 2013 року, згідно якого, на їх думку, існує неврегульований митний борг по транспортних операціях МДП.

Як було запропоновано Адміністративному комітету Конвенції МДП, в найкоротші терміни МСАТ оприлюднить всю відповідну документацію, яка підтверджує, що непогашеної заборгованості з боку гарантійної ланки не існує в принципі, а саме:

 • по 1 459 книжках МДП митні органи взагалі не повідомляли гарантійній ланці МДП ні про які порушення;
 • по 679 книжках МДП гарантійною ланкою не було отримано жодних вимог про сплату;
 • по 658 книжка МДП справи були або остаточно виграні АСМАП в судах, або офіційно закриті митними органами;
 • по 1185 книжках МДП справи були повністю врегульовані шляхом глобальних угод з російською митницею.

IV. Практичні аспекти

ФМС Росії продовжує ігнорувати не тільки російське та міжнародне право, а й останні рішення Уряду Російської Федерації на користь Конвенції МДП. В даний час книжки МДП (Протокол наради у Першого заступника Голови Уряду Російської Федерації І.І. Шувалова), як і раніше, приймаються лише в небагатьох російських митних органах північно-західного регіону Росії (Виборг, Мурманськ, Карелія), а також для операцій МДП при в’їзді на територію Митного союзу через Білорусію та Казахстан (з митницями призначення в Росії, або транзитом через Росію).

У результаті, кількість книжок МДП з митницею призначення в Російській Федерації знизилось на 45 % у січні 2014 року порівняно з січнем 2013 року.

МСАТ розпочав процедуру відшкодування асоціаціям вартості усіх книжок МДП, по яких російськими митними органами було незаконно відмовлено в оформленні.

Департамент юридичного супроводження
Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis