Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 16 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо мобілізації транспортних засобів
 З урахуванням часткової мобілізації в Україні, просимо Учасників Асоціації звернути увагу на наступне.

Правилами статей 6 та 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зобов’язують підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та громадян - володільців транспортних засобів, надавати при мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інші матеріально-технічні засоби Збройним Силам України.

Порядок виконання військово-транспортного обов'язку підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, а також громадянами - власниками транспортних засобів та вилучення (відчуження) у власників об'єктів автомобільного транспорту, а також причепів, машин, механізмів, обладнання, та інших об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням транспорту регулюються Положенням про військово-транспортний обов'язок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2000р. № 1921.

Вказаним Положенням встановлено, що транспортні засоби під час мобілізації можуть вилучатися або для тимчасового використання, або відчужуватися з наступним повним відшкодуванням їх вартості.

На сьогоднішній день більшість транспортних засобів вилучається саме для тимчасового використання. Тому, у разі отримання від воєнкомату відповідного розпорядження чи наряду про надання транспортних засобів необхідно видати наказ керівника підприємства про надання транспортного засобу Збройним Силам України у зв’язку з мобілізацією. Передачу транспортного засобу необхідно оформити двостороннім актом приймання-передачі із зазначенням вартості транспортних засобів, їх технічних характеристик, перелік технічної документації та інш.

Рекомендуємо також скласти бухгалтерську довідку з обґрунтуванням припинення нарахування амортизації з певної дати в бухгалтерському та податковому обліку.

Порядок відшкодування державою вартості майна чи збитків, яких зазнають підприємства, установи і організації, а також громадяни внаслідок примусового вилучення чи відчуження транспортних засобів в особливий період, визначається законом. Однак, на сьогоднішній день механізм такого відшкодування відсутній.

При розроблені на законодавчому рівні відповідного механізму відшкодування Секретаріат АсМАП України повідомить додатково.

Юридичний відділ АсМАП України
14.05.2014р. 
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis