Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 15 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо збільшення черг транспортних засобів в пункті пропуску «Ягодин»
 

Шановні учасники Асоціації!

Останнім часом відзначається суттєве збільшення черг транспортних засобів в п/п «Ягодин» при переміщенні товарів з України до Польщі. В піковий період тижня ця черга може складати до 300 вантажівок.

Створення цієї нештатної ситуації фахівці пояснюють збільшенням експорту до країн Європейського Союзу, а головне – неритмічною роботою польського митного органу в п/п «Дорохуськ».

Крім того, на сьогодні всі без винятку транспортні засоби, що переміщуються до Польщі підлягають обов’язковому догляду з використанням скануючих систем.

Як зазначає керівництво митних органів Польщі, - зазначені заходи покликані максимально зменшити потік незадекларованих товарів (цигарки), які щоденно в значній кількості виявляють польські митники в українських перевізників.

В результаті цього має місце невідповідність пропускної спроможності української та польської частини пункту пропуску.

Якщо на в’їзд в Україну в зміну (12 годин) українські митники оформляють понад 300 транспортних засобів, то поляки пропускають тільки 180-200 одиниць.

Як Вам відомо, Асоціація неодноразово ініціювала спільні робочі зустрічі представників контролюючих органів України та Польщі на яких вирішувались спірні питання, погоджувалась пропускна спроможність та ухвалювались відповідні рішення. Однак нештатні ситуації час від часу повторюються і вимагають оперативного втручання, як з боку АсМАП України так і колег з польської Асоціації.

В даній ситуації вважаємо за необхідне нагадати, що з метою прискорення перетину кордону в пункті пропуску «Ягодин» (на виїзд з України) спільним рішенням керівництва Ягодинської митниці, Луцького прикордонного загону та АсМАП України створено окрему смугу, де, відповідно до ст. 360 Митного кодексу України в першочерговому порядку здійснюється митний контроль транспортних засобів, що переміщують небезпечні вантажі, живих тварин, товарів, що швидко псуються, а також товарів, які переміщуються на умовах Конвенції МДП, 1975р.

Вказана смуга руху позначена спеціальною інформаційною табличкою.

Для завчасного перерозподілу потоків транспорту перед в’їздом до пункту пропуску, на сьогодні організовано рух зазначених вантажних автомобілів по тій же смузі, що і для порожніх автомобілів.

На сьогодні черга транспортних засобів тут – до 30 одиниць, а загальний час очікування, - не перевищує 5 годин.

В разі значного накопичення транспорту в цій смузі, вказані транспорті засоби можуть направлятись в загальну чергу (повз готель та будівлю старого вантажного-митного терміналу).

Крім того, враховуючи нинішнє ускладнення ситуації в пункті пропуску «Ягодин» керівництво Фіскальної служби України рекомендує перевізникам обирати інші пункти пропуску українсько-польського кордону, які на сьогодні функціонують в штатному режимі.

Департамент супроводження Конвенції МДП 
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis