Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 15 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
04.07.2024 Україна та Норвегія погодили можливість продовження перевезень без дозволів....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо запровадження спільного контролю в пунктах пропуску українсько-польського кордону.
 

Шановні учасники Асоціації !

З метою підвищення пропускної спроможності пунктів пропуску між Україною та країнами ЄС Асоціацією продовжується робота щодо запровадження механізму «спільного контролю» як елементу спрощеного порядку перетину кордону.

Організація спільного контролю вантажів і транспортних засобів у світовій практиці базується на вимогах та положеннях Міжнародних конвенцій, зокрема, Міжнародної конвенції про узгодження умов проведення контролю вантажів на кордонах 1982 року та Кіотською конвенцією про гармонізацію та спрощення митних процедур, 1973 р.

Спільний контроль в пунктах пропуску запроваджується з метою:

  • вдосконалення процедур та підвищення ефективності проведення контролю товарів і транспортних засобів;
  • координації проведення контролю вантажів відповідними державними органами;
  • спрощення, гармонізації та оптимізації державного контролю.

Як відомо, під час проведення Євро-2012 в деяких пунктах пропуску українсько-польського кордону діяв спільний контроль з польською стороною. Суть спільного контролю полягала в тому, що чотири служби діяли в одному місці і транспортний засіб перевірявся один раз. Тобто, прикордонний і митний контроль польськими і українськими службами здійснювався в одному місці на території республіки Польща.

За результатами проведеного моніторингу роботи контролюючих служб на польсько-українському кордоні під час Євро-2012, громадськими організаціями встановлено, що тимчасово запроваджений механізм спільного контролю «єдиної зупинки» як елемент спрощеного перетину кордону сприяв скороченню часу його перетину, практично ліквідував черги і підвищив ефективність функціонування міжнародних пунктів пропуску.

Враховуючи, що Директивою ЄС від 26 червня 2013року № 610/2013 до Шенгенського Кодексу про кордони визначено чіткі юридичні рамки спільного контролю на території країн, котрі не належать до ЄС, на сьогодні створені умови для реалізації цієї процедури в Україні.

З цією метою нами ініційовано переговорний процес з сусідніми країнами щодо укладення двосторонніх угод для запровадження процедури спільного контролю на кордоні.

Під час свого візиту до Польщі 18 грудня 2014 року Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна та Польща вже домовились про відповідні дії по запровадженню спільного прикордонно-митного контролю на українсько-польському кордоні.

Як зазначив Президент України: «Існує дуже ефективний напрямок інфраструктурного співробітництва. Довгі черги на пунктах пропуску між Україною та Польщею повинні піти в минуле. Ми домовились про те, що на всіх пунктах уздовж західного кордону України повинні бути спільні прикордонні та митні органи».

Департамент супроводження
Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis