Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 22 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
17.07.2024 Укртрансбезпека нагадує перевізникам про їх обов'язок контролювати термін перебування водіїв ...    
17.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Іршава...    
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо інформування водія про митне оформлення товарів за попередньою електронною митною декларацією, без пред’явлення їх митному органу
 

Шановні учасники Асоціації !

Як вже повідомлялось, значна кількість імпортних товарів, в тому числі і тих, що перевозяться на умовах Конвенції МДП, 1975 року, оформлюється за попередньою електронною митною декларацією (ЕМД) без пред'явлення їх митному органу призначення.

Ця процедура передбачена ст. 259 Митного кодексу України, а «Порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа» (далі Порядок) затверджено Наказом Мінфіну № 631 від 30.05.2012.

Відповідно до пункту 5.5 Порядку митний орган приймає рішення щодо можливості випуску товарів відповідно до заявленого митного режиму без пред'явлення їх митному органу за попередньою митною декларацією, яка містить всю необхідну для цього інформацію.

Після прийняття рішення в автоматизованому режимі на електронну адресу Декларанта надсилається електронне повідомлення, засвідчене електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, з інформацією про випуск товарів за попередньою ЕМД без пред'явлення їх митному органу.

Як правило, після отримання такого електронного повідомлення, Декларант скеровує перевізника доставляти товар не до митниці призначення, а на склад власника вантажу. Таким чином, у водія відсутня можливість надання документів безпосередньо службовій особі митниці для здійснення відповідних процедур передбачених при звичайному митному оформленні. В цьому випадку у водія відсутня офіційна інформація (документ), яка б підтверджувала проведення такого оформлення, що дає змогу недобросовісному декларанту або іншій особі, скористатись такою ситуацією та отримати товар без проведення митного оформлення поза митним контролем.

19 грудня 2014 року під головуванням Заступника Голови Державної фіскальної служби Макаренка А.В. відбулась селекторна нарада з керівниками митних органів України та за участю керівництва Громадської ради при ДФСУ. Під час проведення наради Ю.Ф.Кучинський, з метою унеможливлення злочинних проявів та забезпечення захисту від них перевізника, підняв питання щодо необхідності розроблення процедури надання офіційної інформації водію у випадку випуску товарів за попередньою ЕМД, без пред'явлення їх митному органу.

Враховуючи актуальність питання, в тому числі й при перевезенні товарів іншими видами транспорту, до його законодавчого врегулювання, пропонуємо керівникам підприємств-транспортних операторів забезпечити перевірку інформації про митне оформлення товарів за попередньою електронною митною декларацією, без пред’явлення їх митному органу та надання підтвердження безпосередньо водію транспортного засобу, що перевозить такий товар.

Департамент супроводження
Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis