Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 16 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Рекомендації щодо правильного заповнення графи 2 дозволу на поїздку територією іноземних держав
 

До Асоціації надійшло декілька звернень від її учасників з повідомленням про те, що посадові особи митних органів Республіки Білорусь відмовили здійснювати митне оформлення товару, транспортного засобу та документів у зв’язку із розбіжностями, що містились у дозволі на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні та книжці МДП, щодо зазначення адреси місцезнаходження перевізника.

На запит Асоціації Державний митний комітет Республіки Білорусь своїм листом повідомив: якщо у дозволі на перевезення вантажів автомобільним транспортом територією Республіки Білорусь адреса перевізника відрізняється від адреси в товаротранспортних, інших супровідних документах, в тому числі на штампі перевізника в книжці МДП, такий дозвіл є не дійсним, і як наслідок - автомобільний контроль вважається не завершеним, оскільки дозвіл на міжнародне перевезення вантажів автомобільним транспортом територіє Республіки Білорусь, виданий цьому перевізнику вважають фактично не виданий.

У відповідності до п.2. ст. 174 Митного кодексу Митного союзу товари, які підлягають ветеринарному, фіто санітарному та іншим видам державного контролю, можуть бути розміщені під митну процедуру (в тому числі митну процедуру митного транзиту) тільки після здійснення відповідного контролю. Відтак, митні органи Республіки Білорусь відмовляють у випуску товарів у відповідності до процедури, що заявлена, у разі виявлення ними розбіжностей в адресі перевізника.

З огляду на викладене, рекомендуємо врахувати наступне.

Відповідно до п. 3.6. Наказу Міністерства транспорту України «Про впорядкування системи оформлення, видачі, використання та обліку дозволів на міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом» від 20.08.2004 р. N 757 у дозволі зазначаються: найменування (прізвище, ім'я, по батькові) автомобільного перевізника, його місцезнаходження (місце проживання); реєстраційний номер автомобільного транспортного засобу; дата видачі дозволу.

На практиці, при оформленні дозволів в пунктах їх видачі посадові особи Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у графі 2 дозволу «Найменування (прізвище, ім’я, по батькові) автомобільного перевізника та його місцезнаходження (місце проживання)» іноді зазначають не адресу офіційного місцезнаходження / місце проживання (юридичну адресу) перевізника згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (надалі - Єдиний державний реєстр) та правоустановчих документів суб’єкта господарювання, а фактичну адресу перевізника чи адресу, що зазначена в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу в графі С1.3. «Адреса», яка нерідко не співпадає із офіційним місцезнаходженням / місцем проживання, тобто юридичною адресою перевізника. Це призводить до того, що інформація в дозволі щодо місцезнаходження /місця проживання перевізника різниться із інформацією щодо місцезнаходження / місця проживання перевізника, що міститься у товаросупровідних документах (на штампі перевізника в книжці МДП, печатках перевізника в CMR, інвойсі, тощо) і є підставою для відмови посадовими особами митних органів України та іноземних держав здійснювати митне оформлення товарів, транспортних засобів та документів.

У зв’язку із вищевикладеним, радимо Вам:

-у письмовій заяві підприємства на оформлення та видачу дозволу зазначати своє місцезнаходження / місце проживання (юридичну адресу) згідно інформації, що міститься відносно перевізника в Єдиному державному реєстрі;

-надавати водіям, яких направляєте у відрядження для здійснення міжнародного перевезення, копію документу, де зазначається місцезнаходження (юридична адреса) суб’єкта господарювання відповідно до інформації, зазначеної в Єдиному державному реєстрі - свідоцтва про державну реєстрацію перевізника, виписки / довідки/ витягу з Єдиного державного реєстру щодо перевізника, або навіть, роздруківку щодо перевізника з веб - сайту Державного підприємства «Інформаційно-ресурсний центр», який є технічним адміністратором Єдиного державного реєстру і інформація, розміщена в ньому є офіційною (www.irc.gov.ua.);

-рекомендувати водіям після отримання заповненого дозволу звіряти інформацію щодо місцезнаходження / місця проживання (юридичної адреси) занесену в нього із інформацією, що міститься в книжці МДП та інших товаросупровідних документах на відсутність розбіжностей.

Крім цього, хочемо звернути Вашу увагу на ще один момент.

Відповідно до п.21 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 р. № 1388 транспортні засоби юридичних осіб реєструються за місцезнаходженням таких осіб. Якщо стоянка транспортних засобів розташована за місцезнаходженням філій або представництв юридичних осіб, такі транспортні засоби реєструються за місцем їх стоянки.

У свідоцтві про реєстрацію (технічному паспорті) зазначається юридична особа, якій належать транспортні засоби, місцезнаходження такої особи та стоянки.

На запит Асоціації до Департаменту ДАІ МВС України з проханням повідомити чи можливо на практиці зазначати в графі С1.3 «Адреса» свідоцтва про реєстрацію (технічного паспорту) місцезнаходження / місце проживання (юридичної адреси) суб’єкта господарювання та адреси стоянки його транспортних засобів згідно вимог ч. 2. п. 21 Порядку, зазначена установа своїм листом повідомила, що програмним забезпеченням, що використовується для друку реєстраційних документів, передбачено внесення до бланків реєстраційних документів юридичної адреси юридичних осіб та адреси місця стоянки (гаража).

Відтак, радимо Вам при реєстрації транспортних засобів вимагати від посадових осіб Державної автомобільної інспекції вносити до бланку реєстраційного документу юридичну адресу юридичної особи та адресу місця стоянки (гаража).

Пропонуємо прийняти до уваги наведену інформацію з метою дотримання Вашими підприємствами, співробітниками та водіями дисципліни на транспорті та уникнення порушень при перевезенні вантажів автомобільним транспортом.

Юридичний відділ АсМАП України 
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis