Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
30.05.2025 При оформленні декларації Т1 вибирай АсМАП!    16.06.2025 Шановні перевізники для Ваших послуг TIR-паркінг АсМАП України!    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 3 листопада 2025 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
30.10.2025 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Харків 30 та 31 жовтня 2...    
28.10.2025 Щодо внесення змін до Порядку проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейс...    
27.10.2025 Швидке проходження ОТК та можливість отримати сертифікат ЄКМТ...    
21.10.2025 Запрошення на онлайн-дискусію «єЧерга: ключові виклики та напрями вдосконалення» 29.10.2025    
21.10.2025 Щодо проведення навчання з використання нової цифрової системи ЄКМТ...    
20.10.2025 Триває конкурс з розподілу дозволів Європейської Конференції Міністрів Транспорту на 2026 рік...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Відповідь Транспортної інспекції Міністерства транспорту і комунікацій Республіки Білорусь щодо Порядку контролю за проїздом іноземних транспортних засобів по території Білорусі (в частині наявності свідоцтва професійної компетентності водія (СПК) та дорожнього листа)
 

Шановні учасники Асоціації!

Додатково до нашої інформації, розміщеної на сайті 30.03.2016 р., щодо застосування постанови Ради Міністрів РБ від 05.02.2016 р. № 102 «Про внесення змін та доповнень до правил автомобільних перевезень вантажів», якою введена вимога до білоруських водіїв – міжнародників мати свідоцтво професіональної компетентності водія (СПК), повідомляємо наступне.

До Секретаріату АсМАП України періодично зверталися українські перевізники - учасники Асоціації, зокрема, Київської та Хмельницької областей, щодо непорозумінь, які виникають при виконанні міжнародних перевезень по території Білорусі. Оскільки в ході перевірок контролюючими службами були вимоги пред'явити, в тому числі, свідоцтво професійної компетентності водія або дорожній лист, які не передбачені законодавством України, як обов’язкові документи.

У зв’язку з цим АсМАП України листом від 01.12.2016 р. № 1/14-5/2045п звернулася щодо зазначеної проблеми до білоруської Асоціації міжнародних автомобільних перевізників БАМАП з проханням отримати роз’яснення від компетентних органів з метою недопущення подібних ситуацій під час контролю транспортних засобів українських перевізників на території Республіки Білорусь.

Транспортна інспекція Міністерства транспорту і комунікацій РБ зазначає, що положення пункту 30.1 Постанови Ради Міністрів РБ від 27.01.2014 р № 71 «Про затвердження положення про порядок автомобільного контролю митними органами та транспортною інспекцією міністерства транспорту і комунікацій..», яким встановлений перелік документів необхідний іноземному перевізнику (нерезиденту), не передбачає наявності у нього свідоцтва профкомпетентності водія (СПК) та дорожнього листа.

Листи відповіді БАМАП від 10.01.2017 р. № 05-06/61 та Транспортної інспекції Міністерства транспорту і комунікацій РБ від 04.01.2017 р. № 06-11-02/79 додаються.

Перевізників, які виконують міжнародні перевезення у напрямку Білорусі, рекомендуємо взяти до відома зазначену інформацію.

Департамент транспортної політики

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
https://www.nkcasmap.com.ua/
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
https://stenaline.com/
Стратегічний партнер
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis