Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 22 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
17.07.2024 Укртрансбезпека нагадує перевізникам про їх обов'язок контролювати термін перебування водіїв ...    
17.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Іршава...    
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо особливостей процедури МДП в Азербайджані у зв’язку з впровадженням уповноваженого вантажовідправника/вантажотримувача товарів
 

Шановні учасники Асоціації!

За інформацією Міжнародного Союзу Автомобільного Транспорту, з 1 лютого 2019 року Азербайджан впровадив ряд спрощень для операцій з імпорту та експорту товарів з використанням процедури МДП.

Спрощена процедура ввезення за книжкою МДП.

При в'їзді в Азербайджан книжка МДП оформлюється (відривний лист і корінець № 1) митницею в пункті перетину кордону відповідно до стандартної процедури за умови, що попередня інформація про перевезення МДП (TIR-EPD) була направлена заздалегідь (мінімум за 1 годину до прибуття транспортного засобу) в пункт пропуску.

Держатель книжки МДП доставляє товар безпосередньо на склад уповноваженого вантажоодержувача. Уповноважений вантажоотримувач обмінюється з митним органом електронними повідомленнями, включаючи декларування і митне оформлення, і отримує електронний дозвіл на зняття пломб.

Транспортний оператор може почати розвантаження товару. Після вивантаження товарів на склад вантажоодержувача, держатель книжки МДП може отримати печатку в книжці МДП в будь-якій митниці Азербайджану (всередині країни або на кордоні), оскільки всі вони мають право оформляти книжки МДП. При цьому рекомендується пред'явити книжку МДП для її оформлення в митниці місця виїзду, що може бути зроблено при першій нагоді, при виїзді з країни.

Спрощена процедура вивезення за книжкою МДП.

Держатель книжки МДП завантажує вантаж безпосередньо на складі уповноваженого вантажовідправника; вантажовідправник накладає митні забезпечення, отримані заздалегідь у митних органів і здійснює оформлення вивезення товарів. Після виконання всіх формальностей для експорту відправник отримує через електронну систему та SMS дозвіл на початок руху транспортного засобу до пункту перетину митного кордону, через який транспортний засіб планує покинути митну територію.

Настійно рекомендується, щоб держателі книжок МДП також заздалегідь відправляли TIR-EPD для експортних операцій, оскільки це додатково спрощує процедуру перетину кордону і економить час для транспортного оператора.

При виїзді з Азербайджану книжка МДП оформлюється (відривні листи і корінці № 1 і № 2) митницею в пункті перетину кордону відповідно до стандартної процедури.

До відома транспортних операторів, список уповноважених вантажоодержувачів і вантажовідправників, які «мають право на постійне використання зеленого коридору», доступний на веб-сайті митної адміністрації Азербайджану: https://customs.gov.az/en/sahibkarlar-ucun/green-corridor-users/.

Для врахування під час здійснення міжнародних перевезень до/з Азербайджану.

Департамент супроводження Конвенції МДП

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis