Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Середа, 1 грудня 2021 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
01.12.2021 Щодо ефективності використання дозволів ЄКМТ за 9 місяців 2021 року та переліку перевізників,...    
01.12.2021 Португалія
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевезе...
    
30.11.2021 Щодо призупинення видачі книжок МДП, представництвом відділу МДП в м. Рівне.  ...    
30.11.2021  Велика Британія
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські п...
    
30.11.2021  Норвегія
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевезе...
    
23.11.2021 Здача в  оренду  офісних приміщень...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо комплексу правових норм, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
 

Шановні учасники Асоціації!

Верховна Рада України 17 березня 2020 року на позачерговому засіданні прийняла ряд законопроектів, які направлені на здійснення невідкладних заходів для попередження та лікування коронавірусної хвороби.

Так прийнятий законопроект № 3219 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)" (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68397), яким на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, запроваджує, зокрема:

- введення карантину віднесено до форс-мажорних обставин (зміни до частини 2 статті 14-1 Закону «Про торгово-промислові палати в Україні»);

- заборону проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Цей Закон набере чинності з дня опублікування.

Ухвалений законопроект № 3220 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)" (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68402) пропонує внесення змін до Податкового кодексу України, зокрема:

- не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 30 квітня 2020 року ( крім порушень нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку , рентної плати);

- встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 31 травня 2020 року, крім документальних позапланових перевірок щодо бюджетного відшкодування з ПДВ;

- не нараховується та не сплачується у період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності. При цьому платники плати за землю - юрособи мають право подати уточнюючу податкову декларацію. В ній потрібно буде відобразити зміни податкового зобов’язання зі сплати плати за землю за відповідні місяці;

- об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 ПКУ за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року ;

- тимчасово звільняються від нарахування та сплати ЄСВ всі ФОПи, особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року за себе ( розрахунково 4723 грн. х 22% (ЄСВ) =1039,06 грн.).

Але такі особи можуть самостійно прийняти рішення про сплату єдиного внеску за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року у розмірах та порядку, визначених законодавством. У такому разі інформація про сплачені суми буде зазначатися у Звіті з ЄСВ.

У законопроекті передбачається, що період несплати ЄСВ через пандемію коронавірусу все рівно потрапляє до страхового стажу фізособи (відповідні зміни вносяться до Закону про пенсійне страхування).

Звільнення від штрафів з ЄСВ

Тимчасово штрафні санкції не застосовуються за такі порушення, вчинені щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року:

  • несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності, передбаченої цим Законом, до податкових органів, в т.ч. щодо штрафів за повторне неподання звіту з ЄСВ стосовно періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року.

Цей закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Про набрання чинності зазначених законів Секретаріат АсМАП повідомить додатково.

Департамент транспортної політики
Департамент економіки та фінансів

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis