Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 15 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо використання навігаційних пломб для транзиту товарів територією Російської Федерації в треті країни
 

Шановні учасники Асоціації!

В доповнення до повідомлень Департаменту від 01.06.20р., 06.04.2020р. та 30.04.2020р. надаємо інформацію МСАТ з цього питання, для врахування при плануванні перевезень.

Використання електронних навігаційних пломб для транзиту санкційних товарів і товарів, що походять або перевозяться з України, територією Російської Федерації.

У 2014 році Російська Федерація ввела торгові санкції щодо ввезення на свою територію деяких товарів, що походять з США, країн ЄС, Норвегії, Канади та Австралії. Ці санкційні товари також не могли слідувати транзитом територією Російської Федерації в інші країни.

Пізніше Указом Президента №592 від 22.10.2018 було встановлено особливий порядок транзиту територією Росії товарів, які були вироблені або ввозилися з України.

Ситуація змінилася в 2019 році, коли Президент Росії вирішив зняти цю заборону. Ми вже інформували учасників Асоціації про Указ Президента Росії №290 від 24.06.2019 р, який дозволяв російським та іноземним автотранспортним операторам здійснювати транзит територією Російської Федерації санкційних товарів і товарів, які були вироблені або ввезені з України, за умови, що вони використовуватимуть навігаційні пломби на основі ГЛОНАСС для забезпечення відстежуваності руху товарів, а водії матимуть відповідні облікові талони.

Незважаючи на те, що Указ Президента РФ був виданий в червні 2019 року, практичне застосування електронних навігаційних пломб стало можливим тільки в 2020 році, коли набрали чинності Постанова Уряду РФ № 1877 від 27 грудня 2019 року та Наказ Міністерства транспорту № 13 з 14 січня 2020 року.

Ці документи встановлюють порядок транзиту (як автомобільним, так і залізничним транспортом) територією Російської Федерації санкційних товарів, а також певних видів товарів, в яких країною походження відправлення є Україна або прямують транзитом з її території.

Відтепер транзит вищевказаних товарів дозволяється при дотриманні наступних умов:

- тільки через встановлені пункти перетину кордону (повний список з адресами можна знайти в Додатку 1);

- з використанням електронних навігаційних пломб;

- водії повинні мати облікові талони.

6 березня 2020 року Мінтранс Росії оголосив, що перша компанія отримала статус оператора електронних навігаційних пломб: ТОВ «Центр розвитку цифрових платформ» (сайт на російській мові - https://crcp.ru/, англійською - https://crcp.ru/en/).

Перед початком перевезення санкційних товарів перевізник повинен зареєструватися в системі оператора електронних навігаційних пломб. Зробити це можна або на веб-сайті оператора, або безпосередньо в офісі, і підписати договір.

Не пізніше, ніж за 2 години до прибуття транспортного засобу в пункт пропуску на кордоні, транспортний оператор повинен відправити заяву оператору електронних навігаційних пломб, заповнивши спеціальну форму і вказавши запитувану інформацію. Послуги можуть бути оплачені або транспортним оператором, або власником вантажу. Транспортні засоби можуть в'їжджати і виїжджати з Російської Федерації тільки через зазначені пункти перетину кордону (див. Додаток1).

Детальну інструкцію для автоперевізників, надану оператором електронних навігаційних пломб, можна знайти в Додатку 2.

Поточні ціни оператора електронних навігаційних пломб (всі ціни включають 20% ПДВ):

- накласти одну електронну навігаційну пломбу - 1224 руб. (≈EUR 15);

- зняти одну електронну навігаційну пломбу - 996 руб. (≈EUR 12);

- подобова оренда - 2500 рублів (≈ 30,5 євро).

Процедура накладення і зняття електронних навігаційних пломб виконується:

- на зовнішньому кордоні Євразійського економічного союзу - співробітниками митних органів;

- на стаціонарних або мобільних контрольно-пропускних пунктах, розташованих на кордонах Росія-Білорусь чи Росія-Казахстан - співробітниками транспортної інспекції.

Після накладення електронної навігаційної пломби водій зобов'язаний отримати обліковий талон, підписаний і завірений печаткою посадової особи митного органу або транспортної інспекції відповідно. Цей обліковий талон потім повинен бути зданий посадовій особі митного органу або транспортної інспекції в пункті пропуску через кордон, або на стаціонарному або мобільному пункті пропуску при виїзді з Російської Федерації.

Установлення і скасування електронних навігаційних пломб не повинно призвести до припинення операції МДП або використання додаткових аркушів книжки МДП. Держателі книжки МДП повинні інформувати свої Асоціації або гарячу лінію МСАТ, якщо застосування електронних навігаційних пломб призведе до неналежного оформлення книжки МДП російськими митними органами.

Згідно з інформацією тих транспортних операторів, які вже використовували електронні навігаційні пломби, система функціонує без збоїв і затримок.

Департамент супроводження Конвенції МДП

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis