Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 16 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо ситуації в пункті пропуску Ягодин.
 

Шановні учасники Асоціації!

У зв’язку з не контрольованим збільшенням черг транспортних засобів в пунктах пропуску «Ягодин» та «Краківець», що призвело до ускладнення ситуації та напруженості серед учасників міжнародних перевезень, в останній декаді липня ц.р. працівниками секретаріату АсМАП України здійснювався моніторинг процедури перетину кордону в сервісних зонах пунктів пропуску. Метою цих заходів було визначення причин різкого сповільнення руху вантажних транспортних засобів.

За результатами вивчення цього питання в п/п «Ягодин» зроблено висновок, що в значній мірі на збільшення черг впливає неузгодженість дій представників прикордонної служби та національної поліції. Відсутність цієї координації дозволяє окремим перевізникам здійснювати позачерговий заїзд до пунктів пропуску. При цьому рух в напрямку пункту пропуску відбувається в нічний час по зустрічній смузі при невтручанні представників національної поліції, або прикордонної служби. Звичайно, такі протиправні дії не можливі без корупційної участі представників зазначених державних органів, які повинні контролювати та координувати процес проходження транспортних засобів до пункту пропуску.

Незважаючи на те, що вже минуло більше трьох років з дати набрання чинності «Інструкції про порядок взаємодії між посадовими особами підрозділів державної прикордонної служби України та територіальних органів Національної поліції України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в місцях значного скупчення транспортних засобів перед пунктами пропуску через державний кордон України», затвердженої наказом МВС України №128 від 16.02.2017 року, застосування його на практиці практично не здійснюється. Як підтверджує практика, не виконання цього Порядку неодноразово призводило до конфліктних ситуацій в сервісній зоні перед пунктом пропуску.

З цього приводу ми неодноразово звертались до керівництва Директорату безпеки державного кордону та міграційних процесів МВС України, Національної поліції України та надавали свої пропозиції для врегулювання ситуації, однак, як показав останній моніторинг, на практиці це не виконувалось, а ситуація тільки ускладнювалась.

Покладаючи великі надії на рішення Президента України та його наміри забезпечити безперешкодний та швидкий перетин кордону вантажними транспортними засобами, що перевозять товари в міжнародному сполученні, які він озвучив під час робочої поїздки до Волинської області 9 липня ц.р., ми своїм листом від 28.07.2020 року №1/11-1/534п підтвердили готовність АсМАП України прийняти участь в необхідних заходах та надати всю можливу допомогу у вирішенні цього вкрай важливого питання.

В своєму зверненні до Міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б. від 30.07.2020 року № 1/11/542п. ми також наголосили на необхідності невідкладних заходів з боку представників МВС для наведення порядку перед пунктами пропуску, зокрема – впорядкування черговості заїзду транспортних засобів в пункт пропуску відповідно до вимог Наказу МВС №128 від 16.02.2017 р.

Враховуючи важливість порушених Асоціацією питань з точки зору економічної безпеки Держави, 05.08.2020 року були направлені відповідні звернення до Голів Комітетів Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, а також з питань транспорту та інфраструктури з вимогою розглянути ситуацію, що склалась на сьогодні в пунктах пропуску, в форматі засідання Комітетів. Крім цього, ми звернулись до Народного депутата України від місцевого мажоритарного округу з проханням закликати органи місцевого самоврядування до активізації діяльності направленої на забезпечення цивілізованого перетину кордону.

За останньою інформацією, вчора 05.08.2020 року, за ініціативи української сторони в пунктах пропуску «Краківець» та «Ягодин» відбулись українсько-польські робочі зустрічі представників митних та прикордонних адміністрацій наших країн на яких обговорювались питання підвищення пропускної спроможності цих пунктів пропуску та спільні заходи для зменшення черг, а також прискорення перетину кордону.

Необхідно відзначити, що в результаті вжитих заходів ситуацію в пункті пропуску «Ягодин», в цілому, вдалось покращити. На сьогодні, на під’їзді до пункту пропуску (кільцева розв’язка), відповідно до вимог Наказу №128 від 16.02.2017 року прикордонним нарядом водієві автотранспортного засобу, який рухається по загальній смузі руху, видається контрольний талон. У контрольному талоні проставляється порядковий номер, дата та час видачі, номерний знак транспортного засобу. До кільцевої розв’язки транспортні засоби рухаються в загальній смузі, а після розв’язки транспортні засоби розділяються на дві окремі черги, а саме – тих, що рухаються на загальних підставах та, окремо з вантажами, митне оформлення яких здійснюється в першочерговому порядку, відповідно до вимог ст.360 Митного Кодексу України (небезпечні, швидкопсувні, живі тварини, ті, що переміщуються на умовах Конвенції МДП, тощо). Дотримання зазначеної черговості контролюється нарядом патрульної поліції.

Згідно останніх даних моніторингу, загальний час перебування в черзі транспортного засобу, до в’їзду в пункт пропуску скоротився до 18 годин.

На 10 годину 06.08 2020 року загальна черга транспортних засобів, яка перебувала в сервісній зоні пункту пропуску «Ягодин» становила 320 каміонів.

Департамент супроводження Конвенції МДП.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis