Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
18.12.2020 Дослідження щодо нестачі водіїв «IRU Driver Shortage Survey 2020»    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 25 cічня 2021 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
22.01.2021 Щодо проведення вебінару з питань, пов'язаних з перевезеннями товарів між Великобританією і Є...    
22.01.2021 Щодо процедури подання повідомлення про зміну даних ліцензіатів...    
20.01.2021 Австрія. Загальні умови в’їзду...    
20.01.2021  Монголія
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевезен...
    
20.01.2021 Франція-Італія. Тунель Монблан – дорожні роботи...    
19.01.2021  Нідерланди - Великобританія
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та п...
    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
https://www.iruforum.com
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
Відповідь Мінінфраструктури України стосовно проблемної ситуації при виконанні перевезень швидкопсувних вантажів на території Польщі
 

Шановні перевізники!

До Секретаріату АсМАП України періодично надходять звернення перевізників – учасників Асоціації щодо винесення штрафів польськими контролюючими органами за відсутність у водія Свідоцтва про відповідність встановленим нормам ізотермічних транспортних засобів для перевезення швидкопсувних вантажів (Свідоцтво УПШ (або FRC)), виданого уповноваженим органом України.

АсМАП України неодноразово зверталась до Міністерства інфраструктури України, як компетентного органу з виконання Угоди Європейської Економічної Комісії ООН про міжнародні перевезення швидкопсувних харчових продуктів та про спеціальні транспортні засоби, які призначені для цих перевезень (Угоди УПШ), до якої Україна приєдналась Указом Президента України №262/2007, листами від 02.06.2015р. № 1/14-5/1036п та 19.01.2016 р. № 1/14-6/115п.

Відповідно до цієї Угоди транспортні засоби, які виконують перевезення швидкопсувних харчових продуктів, мають періодично проходити контроль з отриманням Свідоцтва УПШ.

Протягом 12 років після набуття чинності у 2008 році цієї Угоди й до сьогоднішнього дня в Україні відсутня процедура видачі такого Свідоцтва, а також не функціонує орган з його видачі, що створює проблему для перевізників, зокрема тих, яким належать напівпричепи – рефрижератори.

Так у червні цього року АсМАП України в чергове порушила перед Мінінфраструктури України це важливе проблемне питання, оскільки стався випадок під час контролю на території Польщі. Водій української транспортної компанії не мав відповідного свідоцтва від українського органу влади і перевізник мав сплатити штраф навіть за наявності свідоцтва виданого, іноземним органом, внесеним до переліку компетентних органів Угоди та офіційно визначених випробувальних станцій, оприлюдненому на сайті ЄЕК ООН http://www.unece.org/trans/main/wp11/teststationsnew.html .

 

На превеликий жаль, досі українські перевізники задля надання Свідоцтва УПШ на вимогу іноземних контролюючих органів, мають шукати альтернативні шляхи його отримання, тому замовляють такі свідоцтва та проводять випробування рефрижератора на уповноважених станціях країн ЄС Польщі, Чехії, Німеччини або Білорусі. Такі способи отримання Свідоцтва УПШ в інших країнах ведуть до втрати часу та коштів перевізників.

Одночасно зазначимо, що стаття 2 Угоди УПШ передбачає, що «Будь-яка Договірна сторона визнає дійсність свідоцтв про відповідність, виданих .. компетентним органом іншої Договірної Сторони».

Виходячи з вищезазначеного, Асоціація звернулась до Міністерства інфраструктури України з проханням забезпечити виконання процедури видачі Свідоцтва УПШ в Україні, а також звернутись до компетентних органів влади Республіки Польща з проханням довести до відома всіх контролюючих служб, що на період відсутності видачі таких свідоцтв в Україні визнавати свідоцтва УПШ, оформлені українськими перевізниками за кордоном.

Секретаріатом АсМАП 31.08.2020 р. була отримана відповідь Мінінфраструктури України тут , що воно звернулось до Мінінфраструктури Польщі з проханням поінформувати контролюючі служби Польщі, в т.ч. митну службу, щодо незастосування до українських перевізників штрафів за відсутність національного свідоцтва УПШ (FRC).

Лист Міністерства інфраструктури України від 23.07.20 № 2366/39/14-20 українською та англійською додається.

Зі свого боку АсМАП України продовжить роботу з органами влади спрямовану на внесення змін до національних нормативно - правових актів про перевезення швидкопсувних вантажів щодо врегулювання вищезазначеної проблеми.

Департамент транспортної політики

Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis