Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 16 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
До уваги учасників Асоціації, що здійснюють перевезення транзитом країнами ЄС до/з Великобританії.
 

Шановні користувачі книжок МДП!

На початку лютого, за підтримки Міжнародного Союзу Автомобільного Транспорту (МСАТ), національних Асоціацій міжнародних автоперевізників та митних органів було проведено

показове міжнародне автомобільне перевезення між ЄС та Великобританією на умовах Конвенції МДП.

З досвіду цього перевезення МСАТ надає наступні рекомендації автоперевізникам, що виконують перевезення транзитними країнами ЄС до/з Великобританії на умовах Конвенції МДП.

ЄС – Великобританія.

  1. Митне оформлення при перевезеннях за процедурою МДП в Кале (Франція)

По прибутті в Кале, транспортні оператори МДП повинні рухатись по помаранчевій лінії та пройти всі необхідні перевірки (поліція, імміграційна служба, тощо)

до прибуття в останній пункт контролю на кордоні для митних формальностей МДП. Французький митний контроль знаходиться після всіх інших видів контролю

(після реєстрації на пором та проходження прикордонного контролю Великобританії в Кале). Водію необхідно знайти вказівник «Douanes» (слово «митниця» французькою).

Прикордонні служби в Кале – Порт/Євротунель працюють цілодобово та без вихідних.

  1. Митне оформлення МДП при вїзді в Дувр (Великобританія)

Митний пункт, призначений для транзиту вантажів, що прибувають в Кале – “Dover Western Docks”. Вантажівки, що прибувають на “Dover Ferry”,

не можуть пройти процедури МДП безпосередньо в порту, а повинні проїхати в західні доки (Western Doсks), розташовані в 500 метрах від порту.

Транспортним засобам, що використовують Євротунель, необхідно проїхати через митний офіс «Stop24» в Folkestone Services на автомагістралі М20, а потім прослідувати до Western Docks.

  1. Митне оформлення МДП в кінцевому пункті призначення в Великобританії.

Підготуйте всю необхідну інформацію, що стосується імпортних формальностей: не дивлячись на те, що попереднє електронне декларування руху товарів, що ввозяться та поміщені під процедуру

МДП на території Великобританії, поки що, до 01 липня 2021р. - не потрібно (на відміну від товарів, що перевозяться за процедурою Т, для якої така процедура потрібна).

Проте, відповідну інформацію та документи від імпортера в Великобританії необхідно отримати заздалегідь.

Як правило, у випадку імпорту товарів на територію Великобританії по МДП, процедура МДП може бути завершена митницею Великобританії або, на підставі Номеру реєстрації економічних операторів (EORI)

та наступної декларації, зробленої пізніше, або на підставі митної імпортної декларації CHIEF, яку має оформити імпортер чи його агент.

Заздалегідь сплануйте перевезення та визначте відповідний митний пункт призначення. Повну детальну інформацію про всі дії на внутрішніх митних підрозділах Великобританії можна знайти за посиланням:

https://www.gov.uk/government/publications/attending-an-inland-border-facility/attending-an-inland-border-facility

          Великобританія – ЄС.

          На підставі досвіду та відгуків українських та білоруських автоперевізників, які виконували перевезення за системою МДП з Великобританії після 1 січня 2021 року,  надаються наступні рекомендації.

  1. Митне оформлення МДП при виїзді з Дувра (Великобританія).

Книжка МДП, експортна декларація Великобританії та свідоцтво про допуск транспортного засобу мають бути надані митниці, розташованій в порту (в будівлі Motis https://www.motis.com/dover-fsa).

Митниця Великобританії не перевіряє наявність європейського номера MRN, який однак вимагається поромною компанією, коли водій купує білет.

Водій має переконатися, що номер пломби зазначений на кожній сторінці книжки МДП та відсутність помилок.

  1. Митне оформлення при в’їзді в Кале (Франція).

Автомобіль має рухатись по помаранчевій лінії. Після з’їзду з порому водій повинен припаркувати автомобіль на стоянці митниці (шукайте знак “Douanes”) та пройти з транспортними документами на митницю.

Французька митниця запитає номер MRN та книжку МДП.

Водій повинен переконатись, що:

  • номер MRN на виданому йому документі TAD (Транзитний супровідний документ) вірний (відноситься до його перевезення);
  • в книжці МДП належним чином заповнене поле 5 на корінці сторінки 3 ( та в ньому вказано назву або номер митниці ЄС);
  • сторінка 3 книжки МДП також повинна бути належним чином заповнена.

 

          Досвід здійсненого перевезення між ЄС та Великобританією продемонстрував практичну можливість та переваги системи МДП, як простого та ефективного засобу перетину нового митного кордону

між ЄС та Великобританією, а також, показав можливість здійснення формальностей та митних процедур, введених в дію з 01 січня 2021 року.

          В той же час, процедура МДП стала ще більш актуальною для перевезень з Великобританії, враховуючи проблеми, які виникли перед транспортними операторами у зв’язку з недостатністю гарантій та митних брокерів.

          Просимо враховувати наведену інформацію при виконанні перевезень та, у разі наявності інформації стосовно перевезень в/з Великобританії, яка може бути корисною, просимо повідомляти Департамент супроводження Конвенції МДП.

         

Департамент супроводження Конвенції МДП

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis