Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 22 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
17.07.2024 Укртрансбезпека нагадує перевізникам про їх обов'язок контролювати термін перебування водіїв ...    
17.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Іршава...    
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо цифровізації процедури МДП в Україні
 

Шановні учасники Асоціації!

Як ми повідомляли (інформація Департаменту від 17.02.2020р. та 09.03.2021р.), в  лютому  2020 року в м. Женева (Швейцарія), на 72-й сесії Адміністративного комітету Конвенції МДП (AC.2) було прийнято Додаток 11 до Конвенції МДП,1975р., який став юридичною підставою та можливістю  повноцінного впровадження країнами-учасницями Конвенції МДП, 1975р. електронної процедури МДП (eTIR).

До Асоціації надійшов лист від Міжнародного Союзу Автомобільного Транспорту (МСАТ, Женева) з інформацією відносно набрання чинності Додатку 11 та подальших кроків з цифровізації процедури МДП в країнах-учасницях Конвенції.

Зокрема, в згаданому листі МСАТ зазначено наступне.

З 2015 року МСАТ співпрацює з Європейською економічною комісією ООН (ЄЕК ООН), митними адміністраціями та асоціаціями-учасницями щодо проведення ряду проектів з цифровізації МДП, з метою повної комп'ютеризації процедури МДП. Такі проекти були реалізовані в транспортних коридорах Іран - Туреччина, Іран - Азербайджан, а також Казахстан - Узбекистан. Киргизстан і Таджикистан готуються до приєднання до проекту eTIR.

Важлива віха була досягнута 25 лютого 2021 року, оскільки жодна з договірних сторін Конвенції МДП не подала заперечень проти вступу в силу Додатку 11 - Додаток набере чинності 25 травня 2021 року.

ЄЕК ООН та МСАТ об'єднують зусилля та відзначають, що цей унікальний і довгоочікуваний момент в історії Конвенції МДП - є першим кроком до нової ери глобального митного транзиту. Додаток 11 забезпечує правову основу для процедури eTIR, яка буде використовуватись Договірними сторонами і реалізовуватись відповідно до її технічних специфікацій (доступні на веб-сайті ЄЕК ООН).

Метою Додатку 11 є, насамперед, визначення митних аспектів  процедури eTIR, а саме повідомлень, якими будуть обмінюватися  митні органи країн, що беруть участь у перевезенні eTIR, відповідно до міжнародної системи eTIR, яка буде розміщена ЄЕК ООН в якості центральної бази даних (ця база даних в даний час знаходиться в стадії розробки).

Іншими словами, специфікації Додатку 11 описують механізм, який буде використовуватись митними органами для обміну інформацією. Обмін повідомленнями, які генеруються приватним сектором, такі як видача та термін дії гарантії МДП, створення даних держателем МДП через TIR-EPD або через митні системи, триватиме з використанням діючих процедур.

Вступ в силу Додатку 11 стимулювало зусилля всіх зацікавлених сторін для впровадження цифровізації процедури МДП. Новий Меморандум про взаєморозуміння укладений між МСАТ та ЄЕК ООН щодо реалізації системи eTIR з метою швидкого впровадження Додатку 11, буде представлений на схвалення Адміністративному комітету Конвенції МДП (AC.2) на його позачерговій сесії в червні 2021 року.

МСАТ буде продовжувати співпрацю з державним і приватним секторами, а також з ЄЕК ООН над впровадженням Додатку 11.

З цією метою МСАТ:

• продовжить розширення обміну даними в інтересах митних органів і транспортних операторів;

• допомагатиме митним органам і ЄЕК ООН, коли це необхідно, в реалізації пріоритетних повідомлень, необхідних для процедури eTIR;

• підтримуватиме всі зусилля, спрямовані на цифровізацію МДП, дозволяючи країнам розпочати використовувати електронні гарантії в напрямку певних коридорів, тим самим полегшуючи перетин кордонів.

Швидка цифровізація процедури МДП має важливе значення для підвищення її конкурентоспроможності.

Необхідно зазначити, що Митна Адміністрація України, одна з перших серед договірних сторін Конвенції МДП, підписала Основні принципи проекту цифровізації МДП і Намір взяти участь в проекті eTIR.

АсМАП України забезпечила підписання низки тристоронніх угод між Державною митною службою України, IRU і АсМАП, необхідних для практичної реалізації електронної процедури МДП.

Важливо підкреслити, що після прийняття Додатку 11 до Конвенції МДП, який набирає чинності з 25 травня поточного року, завдяки, в тому числі і зусиллям Секретаріату  Асоціації, Кабінет Міністрів України в своєму Розпорядженні від 19.06.2019р. № 444-р «Про затвердження плану заходів щодо імплементації положень СОТ про спрощення процедур торгівлі» визначило грудень 2021 роки як термін «впровадження та функціонування автоматизованої системи процедури МДП» в Україні.

АсМАП України продовжує співпрацю з Державною митною службою України з питань якнайшвидшого впровадження в Україні електронної книжки МДП.

Департамент супроводження Конвенції МДП

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis