Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 16 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Про затвердження Порядку виконання митних формальностей із застосуванням скануючих систем.
 

Шановні учасники Асоціації!

Згідно численних звернень перевізників, з початку минулого року в пункті пропуску «Ягодин» застосовувався тотальний, до 95% від усіх завантажених транспортних засобів, контроль із застосуванням рентген установки на виїзд з України, що значно уповільнювало  перетин кордону вантажними транспортними засобами.

За відсутності нормативних документів, що регламентують порядок використання скануючих систем під час здійснення митного контролю, порядок дій посадових осіб митних органів у разі їх застосування та підстави  застосування, митний контроль з використанням скануючих систем призводив до невиправданих простоїв транспортних засобів (9-11 годин) в пунктах пропуску та, відповідно фінансових збитків перевізників.

АсМАП України неодноразово зверталась до керівництва Держмитслужби та профільного Комітету Верховної Ради з проханням невідкладно врегулювати процедуру митного контролю з використанням скануючих систем наголошуючи, що від існуючого контролю більше шкоди для національного бізнесу та Держави, ніж користі. Невиправдані простої, складність маневрування великоваговими транспортними засобами, пов’язані з необхідністю проходження рентген установки, яка ( в п/п «Ягодин») розміщена в напрямку в’їзду в Україну, особливо в холодну пору року тільки загострювали питання проблемного перетину кордону не тільки національними, але й іноземними міжнародними автомобільними перевізниками. Це суттєво ускладнювало перемовини з нашими сусідами з питань обміну Дозволами.

Наказом Міністерства фінансів України від 18 жовтня 2021 року за № 552, який набрав чинності 24.12.2021 року  ЗАТВЕРДЖЕНО  «Порядок виконання митних формальностей із застосуванням скануючи систем». http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE37234.html

Як зазначено в нормативному документі – скануючі системи (СКС) використовуються для скорочення часу проведення митного контролю та підвищення його ефективності. На підставі результатів використання СКС визначається необхідність у застосуванні окремих форм митного контролю, зокрема митного огляду та їх обсягу, під час виконання митних формальностей.

Особливу увагу слід звернути на вичерпний перелік підстав використання скануючих систем при проведенні митного контролю, передбачених  Порядком. Отже, митний контроль із застосуванням скануючи систем здійснюється:

- за результатами застосування системи управління ризиками, у тому числі спрацювання автоматизованої системи управління ризиками;

- на підставі обґрунтованого рішення керівника підрозділу митного оформлення (старшого зміни), або особи, яка виконує його обов’язки, про застосування СКС із внесенням цією особою відмітки до автоматизованої системи митного оформлення або Інформаційного аркуша про прийняте рішення;

- на підставі обґрунтованого рішення керівника підрозділу протидії митним правопорушенням, або особи, яка виконує його обов’язки, про застосування СКС із внесенням цією особою відмітки до автоматизованої системи митного оформлення або Інформаційного аркуша про прийняте рішення.  

Як зазначають автори документу, - реалізація Порядку дасть можливість підвищити ефективність проведення митного контролю, підвищити оперативність прийняття управлінських рішень в умовах нестандартних ситуацій, покращити якість контролю за дотриманням режимних правил у пунктах пропуску. Активне використання скануючи систем забезпечить ефективний і швидкий огляд вантажів; зменшення часу митного контролю та оформлення; автоматичну передачу зображень результатів сканування підрозділам митного оформлення, які здійснюватимуть подальші митні формальності; формування інформаційної бази аналізу ризиків.

Департамент супроводження Конвенції МДП.

 

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis