Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 4 грудня 2023 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
04.12.2023 Щодо питання порушення режиму праці та відпочинку, яке виникло не з вини водіїв...    
01.12.2023 Щодо оприлюднення Протоколу 63 засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
01.12.2023 Відбулися вибори Голови Ради регіону учасників АсМАП України Чернівецької області...    
30.11.2023 Щодо складання протоколів польськими митниками за порушення термінів доставки товарів та вант...    
30.11.2023 Спеціальне навчання уповноважених з безпеки перевезень небезпечних вантажів (ADR)...    
28.11.2023 Перевізникам і водіям потрібен загальний калькулятор зарплати для відряджених водіїв...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Про приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та зміни у митному законодавстві України з 01 жовтня 2022 року
 

Шановні перевізники!

01 жовтня 2022 року набирає чинності Закон України від 15.08.2022 № 2510-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо деяких питань виконання глави 5 розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2510-20#Text)

Цей закон вносить до Митного кодексу України зміни, обумовлені зобов’язаннями, взятими Україною під час підписання Угоди про асоціацію з ЄС та приєднанням України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_001-87#Text).

Важливим є початок повноцінного застосування в Україні NCTS (New Customs Transit System) – програмного продукту, який вже тривалий час використовується при переміщенні товарів між країнами-членами ЄС, а також Великобританією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном і Швейцарією, загалом 35 країн. Саме NCTS забезпечує практичну реалізацію норм Конвенції про процедуру спільного транзиту митницями країн-учасниць цієї конвенції.

Впровадження зазначених змін розширює спектр інструментів, якими зможуть скористатися українські суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, в тому числі – міжнародні автомобільні перевізники.

Поряд із десятиліттями відпрацьованими процедурами здійснення міжнародних перевезень вантажів на умовах Митної конвенції про міжнародні дорожні перевезення з використанням книжки МДП (Конвенції МДП) 1975 року між її учасниками в 77 країнах, почнуть функціонувати нові, побудовані на NCTS.

Важливо зазначити, що вибір тієї чи іншої транзитної системи, гарантійних документів - більш зручних для конкретного міжнародного перевезення, з урахуванням процедур, вимог, супроводження, тощо, залишається здебільшого за перевізником.

Очевидно, що під час впровадження нововведень можуть виникати певні труднощі, непорозуміння й ускладнення. Важко прогнозувати, яким буде їх рівень і як швидко вони будуть врегульовані.

Наголошуємо на тому, що перевезення вантажів на умовах Конвенції МДП після 01.10.2022 має здійснюватись без будь-яких змін, так як Конвенція про процедуру спільного транзиту тільки надасть нові можливості для національного бізнесу і обидві конвенції будуть працювати на рівних умовах.

У будь-якому випадку, запевняємо, що кожне міжнародне перевезення за процедурою МДП продовжуватиме супроводжуватись АсМАП України а, у разі виникнення непорозумінь чи можливих перешкод у здійсненні перевезень за процедурою МДП у зв'язку з нововведеннями, просимо негайно інформувати Департамент супроводження Конвекції МДП для оперативного вирішення проблемних питань.

Департамент супроводження Конвенції МДП.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis