Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 22 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
17.07.2024 Укртрансбезпека нагадує перевізникам про їх обов'язок контролювати термін перебування водіїв ...    
17.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Іршава...    
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Митні пломби на транспортних засобах: «відмовити не можна накладати»
 

Шановні учасники Асоціації!

В АсМАП України неодноразово звертались міжнародні автомобільні перевізники зі скаргами на відмову українських митників накладати пломби на автотранспортні засоби, які прямують за межі митної території України, хоч вони повністю відповідали необхідним вимогам та/або мали Свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезень вантажів під митними печатками і пломбами, передбачене Конвенцією МДП.

Це викликало велику кількість проблем під час слідування країнами Європейського Союзу, Середньої Азії та Закавказзя, призводило до обов’язкових митних оглядів, збільшувало час простоювання в пунктах пропуску на кордонах і внутрішніх митницях, куди доставлялися вантажі з України.

 Аргументи перевізників, що пломбування передбачено Митним кодексом України, в митниці  відправлення часто ігнорувалися, оскільки останнє рішення щодо пломбування автотранспорту за законодавством залишалося саме за митником, так як за ст.92 Митного кодексу митник міг накладати митне забезпечення, а не був зобов’язаний.

Після набуття чинності Законом України від 13.07.2023 № 3229-IX щодо внесення змін до низки статей Митного кодексу України Держмитслужба довела до відома митниці, що «відтепер, відповідно до змін в статті 92 Митного кодексу України, обов'язковому пломбуванню митним органом підлягають товари при переміщенні їх митною територією України в митному режимі транзит»*.

  • Митний режим «транзит» - один із чотирнадцяти митних режимів, передбачених Митним кодексом України; згідно з Главою 17 кодексу він поділяється на прохідний транзит і внутрішній. Внутрішній транзит, у тому числі, це переміщення товарів від пункту пропуску до внутрішньої митниці та від внутрішньої митниці до пункту пропуску.

Таким чином, Держмитслужба вказала, що працівники митниці можуть приймати рішення не опломбовувати транспортні засоби, що перевозять вантажі у митному режимі «транзит»  у разі, якщо вони непридатні до цього, тобто не відповідають вимогам, в тому числі і передбаченим  міжнародними угодами.

Більше того, віднині митниці, відповідно до рекомендацій Держмитслужби, мають забезпечити безкоштовний в'їзд транспортних засобів до зон митного контролю для пломбування; альтернативним варіантом є створення тимчасових зон митного контролю безпосередньо біля місць розташування підрозділів митного оформлення, де може здійснюватися пломбування транспортних засобів.

Впевнені, що приведення цієї норми національного законодавства у відповідність до європейського митного законодавства, в тому числі і у зв’язку з подальшим впровадженням в Україні європейської системи NCTS, нарешті врегулює питання відмов з боку митних органів України у накладенні пломб.

Враховуючи, що зазначені зміни забезпечують можливість учасникам Асоціації більш ефективно використовувати переваги Конвенції МДП, у разі виникнення спірних питань з опломбуванням транспортних засобів перевізників-учасників АсМАП України просимо звертатися до Департаменту супроводження Конвенції МДП телефоном або електронною поштою: +38(067)2426527, +38(067)3904916, khmelnіtskiy@asmap.org.ua, lugovets@asmap.org.ua

Департамент супроводження Конвенції МДП

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis