Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 16 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
До уваги перевізників, що здійснюють перевезення харчових продуктів (щодо державної реєстрації потужностей операторів ринку виробництва та/або обігу харчових продуктів)
 

Шановні перевізники!

До Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України надходять звернення українських перевізників, які занепокоєні тим, що контролюючі органи анонсують запровадження штрафів, пов’язаних з відсутністю державної реєстрації потужностей операторів ринку виробництва та/або обігу харчових продуктів.

За інформацією Держпродспоживслужби України, у разі якщо підприємство здійснює перевезення харчових продуктів, необхідно забезпечити державну реєстрацію потужностей операторів ринку виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Згідно статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»: «Державній реєстрації підлягають потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу. Не підлягає державній реєстрації як окрема потужність транспортний засіб, що використовується оператором ринку у зв’язку з експлуатацією іншої належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл. Транспортні засоби, що використовуються оператором ринку виключно для перевезення харчових продуктів, яке не пов’язане з експлуатацією належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл, підлягають кумулятивній державній реєстрації, для якої подається одна заява (незалежно від кількості відповідних транспортних засобів) та за результатами якої присвоюється один особистий реєстраційний номер. Транспортний засіб, що використовується як потужність з реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам, підлягає державній реєстрації як окрема потужність.»

Для цього подається відповідна заява (додається), передбачена додатком до Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016  № 39 (Зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 березня 2016 р. за № 382/28512 зі змінами). https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0382-16#Text

Звертаємо увагу, що у заяві передбачене внесення до пункту 5 «Назва потужності» відомостей про транспорті засоби, що використовуватимуться для перевезення харчових продуктів; у пункті 8 «Опис потужності» вибір пункту 8.3.3. Транспортування харчових продуктів; у пункті 9 вибір з переліку харчових продуктів, перевезення яких планується здійснювати.

Форми подачі: паперова до територіального підрозділу Держпродспоживслужби, ЦНАП або  електронною поштою. Адреси територіальних органів за посиланням https://dpss.gov.ua/sluzhba/teritorialniorgani

Перевірити занесення до Державного реєстру потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів можна за посиланням https://www.agro-id.gov.ua/reestr.rs/rs/

Довідково: Стаття 65 Закону України Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин  від 18 травня 2017 р. №2042 передбачає відповідальність за порушення цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми:

1. Юридичні особи і фізичні особи - підприємці несуть відповідальність за такі правопорушення:

2) виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності, якщо обов’язковість її державної реєстрації встановлена законом, -

тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат;

2. У разі вчинення оператором ринку будь-якого з правопорушень, передбачених пунктами 2-4, 6, 8, 9, 11, 12 частини першої цієї статті, вперше протягом останніх трьох років, що передують вчиненню такого правопорушення, державний інспектор (державний ветеринарний інспектор) видає оператору ринку припис щодо усунення порушень цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми без оформлення відповідного протоколу.

Департамент супроводження конвенції МДП

Департамент транспортної політики

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis