Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 4 грудня 2023 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
04.12.2023 Щодо питання порушення режиму праці та відпочинку, яке виникло не з вини водіїв...    
01.12.2023 Щодо оприлюднення Протоколу 63 засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
01.12.2023 Відбулися вибори Голови Ради регіону учасників АсМАП України Чернівецької області...    
30.11.2023 Щодо складання протоколів польськими митниками за порушення термінів доставки товарів та вант...    
30.11.2023 Спеціальне навчання уповноважених з безпеки перевезень небезпечних вантажів (ADR)...    
28.11.2023 Перевізникам і водіям потрібен загальний калькулятор зарплати для відряджених водіїв...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
АсМАП України у рамках співпраці з Держмитслужбою забезпечила актуальний переклад Конвенції МДП державною мовою
 

Митна конвенція про міжнародне перевезення вантажів із використанням книжки МДП (Конвенції МДП) 1975 року, до якої Україна приєдналася у 1994 році, є однією з найуживаніших міжнародних угод у сферах здійснення контролю за міжнародними перевезеннями вантажів і гарантування доставки товарів, що переміщуються автомобільним транспортом.

Конвенція була підписана 1975 року в одному примірнику, англійською, французькою та російською мовами, при чому всі три тексти є рівноцінно автентичними. Та у разі розгляду питань застосування норм Конвенції МДП на національному рівні, повсякчас постає необхідність оперувати її актуальною версією українською мовою.

В українському перекладі Конвенція МДП останній раз була оприлюднена в «Офіційному віснику України» від 26.01.2007. З того часу до неї було внесено кілька десятків змін, пов’язаних із модернізацією процесу міжнародних перевезень, запровадженням електронного обміну даними тощо.

Тобто у відкритих джерелах, в тому числі в Єдиному державному реєстрі нормативно-правових актів України, міститься застаріла редакція перекладу Конвенції МДП українською мовою. Тому у разі необхідності опрацювання питань застосування конвенції на національному рівні доводиться користуватися її англійським або французьким текстом. 

АсМАП України неодноразово застерігала державні органи, що відсутність актуалізованої україномовної версії Конвенції МДП може спричинити неузгодженість у розумінні застосованої термінології, різні підходи до реалізації та тлумачення норм конвенції митними органами й операторами міжнародних автомобільних перевезень.

Враховуючи положення Угоди про співробітництво між ДМСУ, АсМАП України і МСАТ від 10.09.2004, Держмитслужба звернулася до АсМАП України з проханням надати допомогу в отриманні актуалізованого тексту Конвенції МДП українською мовою. Відгукнувшись на запит, Асоціація віднайшла можливість провести цю титанічну роботу.

За фінансування IRU переклад тексту Конвенції МДП та її додатків забезпечили кваліфіковані перекладачі одного з відомих київських бюро, а редагування й узгодження термінології з іншими актами законодавства – фахівці з митної справи з багаторічним досвідом міжнародної діяльності у сфері застосування Конвенції МДП.    

Як зазначив віцепрезидент АсМАП України Володимир Балін: «Беручи до уваги, що лише текст, який зберігається у депозитарія Конвенції МДП - Генерального секретаря ООН - є офіційним текстом Конвенції МДП, сподіваємося, що передані матеріали допоможуть Держмитслужбі завершити роботу з підготовки публікації україномовної версії Конвенції МДП в офіційних джерелах України та подальшого її супроводження в установленому порядку.

Впевнені, що ця робота принесе користь усім учасникам процесу міжнародних автомобільних перевезень і забезпечить повноцінну імплементацію Конвенції МДП до національного законодавства України».

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis