Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 15 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
08.07.2024 Румунія. Пілотний проект: книжка МДП + TIR-EPD = пріоритетна смуга....    
05.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Одеса...    
05.07.2024 Румунія-Болгарія. Ремонт дороги біля ПП Джуржду-Русе....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо доповнення переліку даних TIR-EPD інформацією для митних органів України про вартість транзитних товарів
 

Шановні учасники Асоціації!

Під час здійснення міжнародних автомобільних перевезень прохідним транзитом через територію України на умовах Конвенції МДП перевізники мають змогу завчасно направляти до митних органів України електронну попередню інформацію (ЕПІ) з використанням програми TIR-EPD, розробленої Міжнародним союзом автомобільного транспорту (МСАТ/ IRU, Женева, Швейцарія), яка покликана скорочувати витрати часу та коштів перевізників при перевезеннях за процедурою МДП.

Відповідно до встановленого переліку даних, які передаються до митних органів України з використанням програми TIR-EPD, митний орган не повинен вимагати подачі відомостей про фактурну вартість товарів разом з ЕПІ, оскільки при направленні ЕПІ подання цих даних не передбачено. У той же час, відповідно до частини 4 статті 335 Митного кодексу України та пункту 6.4 розділу VI Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.10.2012 № 1066, подача відомостей про вартість товарів є обов’язковою.

Внаслідок цього працівник митниці при застосуванні ЕПІ для оформлення прохідного транзиту вимагав від перевізника також надання електронної інформації про вартість товару. Це призводило до додаткових витрат учасників Асоціації, які були змушені звертатися до митного посередника (брокера) для створення й подання митниці зазначеної інформації в електронному вигляді. Особливо це ускладнювало оформлення транзиту консолідованих вантажів зі значною кількістю товарних позицій - для кожної з них необхідно було зазначати фактурну вартість.

Міжнародні автомобільні перевізники, в першу чергу ті, що перевозять консолідовані вантажі, звернулись до Асоціації з проханням розв’язати цю проблему.

Департамент супроводження Конвенції МДП опрацював та погодив шляхи вирішення цього питання із МСАТ і Держмитслужбою України, і 13.03.2024 АсМАП України офіційно звернулася до Держмитслужби України з проханням у взаємодії з МСАТ реалізувати можливість подання до митних органів України інформації про фактурну вартість переміщуваних товарів через програму TIR-EPD.

Нарешті, на початку червня між МСАТ і Держмитслужбою України відбулось остаточне узгодження технічних аспектів питання; програмне забезпечення було доопрацьовано і на сьогодні ми маємо підтвердження перевізників щодо відкриття можливості зазначати фактурну вартість переміщуваних товарів у програмі TIR-EPD.

Департамент супроводження Конвенції МДП

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis